Odtwarzacz plików Aurender A30

14 sierpnia 2019 Sprzęt

Audiofast, dystrybutor urządzeń marki Aurender, wprowadził do sprzedaży nowego odtwarzacza plików A30 i nową wersję aplikacji sterującej tego producenta.

Może Cię zainteresować

Aurender A30 jest nie tylko zaawansowanym odtwarzaczem plików. Oferuje funkcję zgrywania płyt CD, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy czy zintegrowany pakiet oprogramowania do edycji metadanych i zarządzania biblioteką. Ma 10 TB pamięci wewnętrznej, dysk SSD oraz szeroki kolorowy wyświetlacz LCD.

Aurender A30 - przetwornik C/A i obsługiwane pliki

Urządzenie skrywa przetwornik C/A, który został zaprojektowany w oparciu o flagową kość AKM AK4497 DAC nowej generacji, z liniowymi zasilaczami dual mono. Dzięki temu dźwięk - jak mówi producent - "jest rozdzielczy, przejrzysty i bogaty w detale, wypełniony i niezwykle dynamiczny".

Aurender A30 obsługuje zarówno pliki PCM (do 32 bitów/786 kHz), jak i DSD, do DSD512 włącznie. Warto podkreślić, że streamer ten jest w stanie zwiększać częstotliwość próbkowania plików (innych niż DSD) do 705,6/768 kHz na wyjściach analogowych.

Odtwarzacz plików Aurender A30 - front

 

Użytkownik może ponadto wybrać dźwięk PCM, aby dotrzeć do przetwornika C/A bez zmiany i zezwolić przetwornikowi DAC na wstępny upsampling. Całość dopełnia możliwość dekodera MQA, umożliwiająca odtwarzanie bajecznie brzmiących plików MQA.

Aurender A30 - trzy w jednym

Odtwarzacz może pracować nie tylko jako streamer, lecz także jako przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy. Gdy występuje w pierwszej z tych ról, poziomem głośności można zarządzać z trzech miejsc: mowa tu o pokrętłach na przednim panelu, aplikacji na iPada oraz pilocie na podczerwień. Z kolei jako wzmacniacz słuchawkowy A30 został wyposażony w trzy różne wejścia słuchawkowe, dzięki czemu jego użytkownik bez problemu dopasuje odpowiednie modele dla siebie.

Aurender A30 - pamięć wewnętrzna i zgrywanie płyt CD

Pliki audio w wysokiej rozdzielczości potrafią sporo ważyć, ale A30 i z tym ma sobie poradzić. Został bowiem wyposażony w dysk twardy o pojemności 10 TB oraz dysk SSD z miejscem na 480 GB danych. Po przeniesieniu wybranego albumu lub utworu do pamięci podręcznej dysk twardy wyłącza się, dzięki czemu wydatnie zmniejsza się jego zużycie. Co więcej, odtwarzanie muzyki z pamięci podręcznej eliminuje szum generowany przez obracające się części, ruchome głowice i pracujące silniki.

Odtwarzacz plików Aurender A30 - przyłącza

Aurender A30 został wyposażony w nowoczesne oprogramowanie do zgrywania płyt CD. Zostało one opracowane na zamówienie Aurendera i zoptymalizowane pod kątem współpracy z CD-ROM-em marki TEAC. Wszystko to umożliwia zgrywanie płyt CD i zapisywanie plików w formatach WAV, FLAC lub AIFF. Co więcej, A30 obsługuje AutoLoader Acronova (opcja dostępna jest za dopłatą), który pozwala na nienadzorowane, zautomatyzowane zgrywanie do 100 płyt CD na raz.

Aplikacja Aurender Conductor

Aurender wprowadził również aplikację kontrolną Conductor w zupełnie nowej wersji 3.0 na systemy iOS oraz Android. Czym więc nowa wersja aplikacji Conductor różni się od poprzedniej?

Aplikacja jest teraz przede wszystkim bardziej funkcjonalna i łatwiejsza w eksploatacji. Użytkownicy mogą teraz zapisywać i odzyskiwać stworzone playlisty i oceny, ale też sortować zawartość muzyczną w odniesieniu do albumów danego artysty (opcja "Album Artist"). Aplikacja ponadto wygląda lepiej i działa sprawniej.

Aurender A30 jest już dostępny w sprzedaży na terenie Polski w dwóch wersjach kolorystycznych.

Odtwarzacz plików Aurender A30

Dane techniczne:

- Pojemność (dysk twardy/SSD): 10 TB/480 GB
- Przetwornik: AKM Dual-Mono Design z zasilaczem liniowym Dual-Mono
- Cyfrowe wejście audio: 1 x RCA SPDIF; 1 x BNC SPDIF; 2 x TOSLINK USB: 2 x USB 3.0 (tył)
- Wyjście audio USB: USB Port 2 x USB AUDIO klasy 2.0 Ethernet: 1 x podwójnie izolowany
- Wyjście słuchawkowe: 1 x 4-pinowe XLR zbalansowany; 1 x 4,4 mm zbalansowany; 1 x 6,5 mm niezbalansowany ​
- Wymiary (S x W x G): 430 x 141 x 355 mm Waga: 17 kg

 

Źródło: Audiofast

AURENDER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu