Nowy serwer muzyczny Aurender N20

22 września 2020 Sprzęt

Aurender wprowadza na rynek nowy model serwera muzycznego N20, będący mocno ulepszonym pod każdym względem modelu N10.

Może Cię zainteresować

Nowe rozwiązania techniczne i nowa obudowa z dużym kolorowym wyświetlaczem sprawiają, że ten produkt może być najbardziej atrakcyjnym Aurenderem w kategorii urządzeń referencyjnych.

Serwer muzyczny Aurender N20 - najważniejsze nowe cechy i funkcje w relacji do innych modeli:

 • Lepszy zasilacz: nowy zasilacz liniowy dla N20 wykorzystuje dwa transformatory, duże kondensatory klasy audio i izolowane uziemienie.
 • Separowane wyjścia: uziemienie dla wyjść SPDIF jest teraz izolowane przez oddzielny transformator, co zapewnia jeszcze niższy poziom szumów na AES/EBU, oraz koncentrycznych wyjściach RCA i BNC w porównaniu z N10.
 • Mniejszy jitter: wszystkie nowe płytki drukowane wyposażone w precyzyjny zegar OCXO i oscylator charakteryzujące się 4 do 10 razy większą stabilnością niż N10. Muzyczność, timing, tempo i rytm są znacznie wzmocnione.
 • Podtrzymanie napięcia: podobnie jak A30, ACS10 i ACS100, N20 ma wbudowany zasilacz bezprzerwowy oparty na bardzo dobrych kondensatorach. Zapobiega to uszkodzeniu dysku i systemu operacyjnego w przypadku nagłej przerwy w zasilaniu poprzez bezpieczne zamknięcie systemu.
 • Wejście zegara referencyjnego: podobnie jak w droższym W20 wejście Word Clock ułatwia synchronizację N20 z zewnętrznym zegarem referencyjnym.

Serwer muzyczny Aurender N20 - front

Serwer muzyczny Aurender N20 - tylna ścianka

 • Ekran kolorowy z A30: N20 jest wyposażony w kolorowy ekran wyświetlający okładki albumów o przekątnej 8,8 "1980 x 480, taki jak w modelu A30. Obudowa jest tylko nieco wyższa niż N10.
 • Elastyczne rozwiązanie bezdyskowe jak w ACS100: N20 jest dostarczany bez zainstalowanych dysków twardych. Podobnie jak w przypadku N100SC i ACS100, dyski twarde są wyborem klienta. Każda z dwóch prowadnic do montażu na panelu tylnym mieści 2,5-calowy dysk 2,5-calowy o wysokości do 15 mm.
 • Lepsze wyjście USB: moduł USB Audio klasy 2.0 nowej generacji, zaprojektowany z naciskiem na obniżenie jittera i możliwie najniższą latencję.
  Podwójnie izolowany port LAN. Podobnie jak W20SE i ACS10, N20 wykorzystuje podwójnie izolowany port LAN do filtrowania szumów indukowanych przez router.
 • Podwojony rozmiar pamięci RAM: podwojono pamięć DRAM (8 GB) w porównaniu z N10, zapewniając wystarczającą ilość zasobów systemowych na dodatkowe funkcje w przyszłości.
 • Szybszy i większy dysk SSD do buforowania: zaktualizowano go do 500 GB M2 NVME. N10 używa 2,5-calowego dysku SATA o pojemności 240 GB.

Źródło: Audiofast

AURENDER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu