Głośnik bezprzewodowy Vifa City

14 sierpnia 2019 Sprzęt

Do oferty duńskiej Vify trafił właśnie kolejny (szósty już) głośnik bezprzewodowy - model City dostarczający dźwięk w zakresie 360 stopni. Głośnik mieści się w dłoni i oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne, jak łączność Bluetooth 4.0 oraz NFC.

Vifa City jest wyposażony w dwa przetworniki: wysokotonowy Vifa (15 mm) z tekstylną kopułką oraz niskotonowy Vifa (65 mm) z membraną aluminiową. W obu konstrukcjach siłą napędową zapewniają magnesy neodymowe.

Głośniki są zasilane przez dwa w pełni zmostkowane wzmacniacze mocy. Cały układ pozwala odtwarzać dźwięki z zakresu od 78 Hz do 20 kHz +/-3 dB. Energię do pracy dostarcza akumulator litowo-jonowy, a jego ładowanie odbywa się poprzez wejście USB 5 V. Aby oszczędzić energię, po trzech minutach bez sygnału audio City przechodzi w tryb uśpienia, a po 30 minutach wyłącza się automatycznie.

Czytaj również testy głośników Vifa

Głośnik bezprzewodowy Vifa City

Aby uzyskać bogatsze brzmienie, możemy połączyć ze sobą dwa lub więcej głośników. Funkcjonalność City zwiększa port USB pozwalający odtwarzać muzykę zapisaną na pamięciach przenośnych. Ponadto Vifa City może pełnić rolę wzbogaconego o funkcję redukcji szumu/pogłosu głośnika dla telefonu.

Obudowa głośnika jest wykonana z tworzywa ABS, a maskownica odlewana z aluminium. City jest odporny na niekorzystne warunki (IPX4), a przy tym waży zaledwie 300 g i ma 39 mm wysokości oraz 105 mm średnicy.

Głośnik bezprzewodowy Vifa City

Vifa City jest dostępny w sześciu kombinacjach kolorystycznych: łupkowo-czarnej, szałwiowo-zielonej, zielono-cytrynowej, ultramarynowo-koralowej, bordowo-różowej i terakotowo-niebieskiej.

Źródło: Audio Klan

VIFA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu