Słuchawki SONY WI-1000XM2

10 września 2019 Sprzęt

Wrzesień można nazwać miesiącem premier słuchawek. Swoją cegiełkę dorzuca firma Sony, która zapowiada rozpoczęcie sprzedaży modelu WI-1000XM2 - nie bezprzewodowego jak konkurenci, a z pałąkiem na szyję. Ich atutem na być technologia osłabiania zewnętrznego hałasu.

Przeciwdziałać przedostawaniu się zewnętrznych dźwięków ma konstrukcja słuchawek z wygiętymi wkładkami dousznymi. Dźwięki są rejestrowane z wykorzystaniem technologii dwóch czujników hałasu, a następnie eliminowane przez procesor osłabiania hałasów HD Sony QN1. Dzięki funkcji kompensacji ciśnienia atmosferycznego system efektywnie tłumi hałas na przykład w kabinie samolotu.

W każdej słuchawce znajduje się hybrydowy przetwornik akustyczny HD złożony z 9-milimetrowego przetwornika dynamicznego oraz przetwornika Balanced Armature. Umożliwia to reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości, od głębokiego basu po delikatne tony wysokie.

Wbudowany procesor osłabiania hałasów HD QN1 wykorzystuje 32-bitowy system przetwarzania sygnału audio, przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej jakości i wzmacniacz słuchawkowy. Zapewnia duży odstęp sygnału od szumu i niski poziom zniekształceń, co przekłada się na lepszą jakość odtwarzanej muzyki. Z kolei system DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine HX) optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3, zapewniając jakość zbliżoną do dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki SONY WI-1000XM2

Sony WI-1000XM2 - ergonomia i obsługa

Sony WI-1000XM2 mają też być wygodne w noszeniu. Są wyposażone w elastyczny, silikonowy pałąk na szyję zapewniający dobrze przyleganie i mniejsze obciążenie. Wygięte wkładki wchodzą głęboko do uszu i zapewniają komfort nawet przy całodniowym słuchaniu.

Akumulator słuchawek pracuje nawet 10 godzin (przy połączeniu przez BLUETOOTH® i włączonym osłabianiu hałasów). Dzięki funkcji szybkiego ładowania 10-minutowe podłączenie do źródła energii zapewni aż 80 minut odtwarzania.

Intuicyjną obsługę słuchawek WI-1000XM2 umożliwia moduł sterujący. Znajdujący się na nim mikrofon pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne z wolnymi rękami oraz poprawia jakość tych rozmów. Po skończonym słuchaniu magnetyczne wkładki douszne można złączyć i zapobiec splątaniu kabli. Do noszenia słuchawek służy pokrowiec z wysokogatunkowej tkaniny, w którym mieści się także przewód audio, przewód USB i przejściówka do pokładowego systemu rozrywkowego.

Słuchawki Sony WI-1000XM2 mają funkcję Adaptive Sound Control automatycznie dostosowującą ustawienia dźwięku do aktywności użytkownika. Zgodność z Asystentem Google oraz asystentem Amazon Alexa* pozwala np. planować dzień, a współpraca z aplikacją Sony | Headphones Connect daje możliwość dostosowania ustawień muzyki do własnych preferencji.

Słuchawki SONY WI-1000XM2

Słuchawki Sony WI-1000XM2 trafią do sklepów w styczniu 2020 r.

* Wymagana jest aplikacja Sony | Headphones Connect oraz zmiana funkcji przypisanej do przycisku własnego. Google jest znakiem towarowym Google LLC. Amazon, Alexa oraz wszystkie odnośne logo są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych. Asystent Google i asystent Alexa nie są dostępne we wszystkich językach i krajach/regionach.

Źródło: Sony

Może Cię zainteresować
SONY testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu