Nowe kolumny podstawkowe Yamaha SPS-3000

14 kwietnia 2020 Sprzęt

W planach Yamahy, oprócz wypuszczenia na rynek nowych wzmacniaczy zintegrowanyh, jest wprowadzenie do sprzedaży nowych podstawkowych kolumn głośnikowych NS-3000 wraz z zaprojektowanymi dla tego modelu opcjonalnymi podstawkami SPS-3000.

Podstawkowe kolumny głośnikowe Yamaha SPS-3000 mają być dopełnieniem nowych wzmacniaczy zintegrowanych. Co je na początek wyróżnia? Membrany ZYLON™, zastosowane zarówno w 30-milimetrowej kopułce wysokotonowej, jak i 160-milimetrowym przetworniku nisko-/średniotonowym. Głośniki z membranami ZYLON cechuje szybkość dźwięku, jak w przypadku membran berylowych, ale wciąż zachowujących charakterystyczną miękkość membran tekstylnych.

Za przetwornikiem wysokotonowym znajduje się komora R.S. (Resonance Suppression), której zadaniem jest tłumienie niepożądanego rezonansu rurowego, niekorzystnie wpływającego na precyzję dźwięku. Ponadto w układzie zwrotnicy wykorzystano topowe komponenty, w tym kondensator audio MCap SUPREME EVO opracowany przez niemiecką firmę Mundorf.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Yamaha

Kolumny podstawkowe Yamaha SPS-3000

Szczególnie istotne z dźwiękowego punktu widzenia jest stworzenie sztywnej obudowy, co pomaga zapewnić integralność dźwięku. Analiza FEM i laserowe pomiary pozwoliły określić optymalne wzmocnienie elementów krzyżowych, eliminując "dzwonienie obudowy" generowane przez opóźnioną wibrację z wszystkich sześciu powierzchni.

Specjalnie dla monitorów Yamaha NS-3000 został opracowany nowy akustyczny absorber, który minimalizuje wpływ wewnętrznych fal stojących przy równoczesnym ograniczeniu konieczności stosowania materiału tłumiącego.

Wraz z kolumnami Yamaha dostarcza podstawki zaprojektowane konkretnie dla modelu NS-3000. Tworzą je metalowa górna płyta o grubości 6 mm, pełniąca rolę wspornika drewniana kolumna oraz gruba podstawa drewniana (35 mm) z metalową płytą (5 mm) i wymiennymi kolcami.

Kolumny podstawkowe Yamaha SPS-3000 - przetworniki

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
YAMAHA testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu