Odtwarzacz przenośny Astell&Kern A&norma SR25

24 kwietnia 2020 Sprzęt

Astell&Kern wprowadza na rynek kolejny odtwarzacz przenośny hi-res audio, tym razem model A&norma SR25. W sprzedaży w Polsce pojawi się w czerwcu, jednak niebawem w niektórych salonach audio ruszy przedsprzedaż odtwarzacza. Jego odsłuchy będą zaś organizować mp3store.

Na serię A&norma składają się produkty typu "Mass Premium". Począwszy od modelu AK70, celem Astell&Kern było dotarcie do szerszej grupy miłośników muzyki. Na rynek trafił, zgodnie z tą ideą, odtwarzacz A&norma SR15 (następca AK70), teraz pojawia się SR25.

W nowym odtwarzaczu zaimplementowano nowy, szybszy, czterordzeniowy procesor (po raz pierwszy zastosowany w SR15) w połączeniu z DAC Dual Cirrus Logic CS43198 Master Hi-Fi.

Astell&Kern A&norma SR25 oferuje ponadto natywne wsparcie odtwarzania dla DSD256 oraz 32-bit/384KHz. Zastosowano w nim ponadto nowo zaprojektowany zespół obwodów elektrycznych w celu poprawy jakości dźwięku.

Czytaj również: Odtwarzacz przenośny A&ultima SP2000 Special Edition

Astell&Kern A&norma SR25

Co więcej? Astell&Kern A&norma SR25 obsługuje kodek Bluetooth LDAC, aby dać użytkownikom możliwość bezprzewodowego przesyłania 24-bitowego sygnału do innych urządzeń audio. Najdłuższa jest też (w porównaniu z pozostałymi odtwarzaczami Astell&Kern) w jego przypadku żywotność baterii - wynosi nawet do 20 godzin przy ciągłym graniu.

Astell&Kern A&norma SR25 ma unikalną konstrukcję, która łączy wygodę użytkowania z piękną, co tu dużo mówić, estetyką. Urządzenie korzysta z 5-osiowych obrabiarek zamiast tradycyjnych 3-osiowych. Cały metal musi być przetwarzany na raz bez przerwy. Ten unikalny projekt zdobył nagrodę Red Dot Design 2020, jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za wzornictwo dla produktów konsumenckich.

Czytaj również testy z kategorii: Odtwarzacze przenośne

Astell&Kern A&norma SR25

Obróbka potencjometru głośności odbywa się za pomocą maszyn pozbawionych wibracji takich samych, jakie są używane do produkcji luksusowych szwajcarskich zegarków. Aluminiowy korpus tłumi hałas i poprawia jakość dźwięku, a smukła konstrukcja umożliwia łatwe trzymanie i obsługę 3,6-calowego ekranu dotykowego jedną ręką.

Oprogramowanie układowe Astell&Kern A&norma SR25 jest oparte na systemie Android 9.0, który dodaje wiele aktualizacji.

Źródło: MIP

Astell & Kern testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu