Bezprzewodowe słuchawki Sony WF-SP800N

11 maja 2020 Sprzęt

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie na rynek prawdziwie bezprzewodowych słuchawek WF-SP800N. Kolorowe maluchy mają certyfikat IP55, są więc odporne na pryskającą wodę, pot i pył i przystosowane do mycia po treningach. Powstały bowiem przede wszystkim z myślą o sportowcach.

Do aktywności ma motywować technologia EXTRA BASS™ pozwalająca - jak czytamy w informacji prasowej - "wejść w rytm muzyki i dodać sobie sił". Dzięki niej słuchawki reprodukują mocne, dynamiczne tony niskie, będące dodatkową motywacją do wysiłku. Czy to zadziała? Trzeba sprawdzić samemu.

Nowością w modelu Sony WF-SP800N jest funkcja Advanced Adaptive Sound Control. Automatycznie wykrywa, co robimy i gdzie się znajdujemy (Informacja o lokalizacji nie jest przesyłana na serwer, ponieważ uczenie się lokalizacji działa w trybie offline), a następnie dobiera odpowiednie ustawienia dźwięków otoczenia.

Ustawienia te można samodzielnie korygować w aplikacji "Sony | Headphones Connect" - mamy więc możliwość wpuszczać dźwięki podczas biegania na dworze, stosować redukcję hałasu w biurze, wzmocnić bas na siłowni itp.

Czytaj również testy słuchawek Sony

Bezprzewodowe słuchawki Sony WF-SP800N w etui ładującym

Sony WF-SP800N są zgodne z 360 Reality Audio - formatem wykorzystującym obiektowy dźwięk przestrzenny. Dają nam ponadto kontrolę nad przenikaniem dźwięków z zewnątrz. Towarzysząca aplikacja "Sony | Headphones Connect" pozwala nawet regulować poziom dźwięków otoczenia w zakresie od 0 do 20.

Inteligentna technologia obsługi umożliwia włączanie i zatrzymywanie odtwarzania, zmienianie utworów i regulację głośności poprzez przyłożenie palca do prawej słuchawki. Kładąc palec na lewej słuchawce, można natomiast włączyć tryb "szybkie przełączanie". Wycisza on muzykę i przepuszcza zewnętrzne dźwięki, by umożliwić rozmowę z inną osobą bez zdejmowania słuchawek.

Sony WF-SP800N są wyposażone w bardzo użyteczną funkcję wykrywania noszenia, która automatycznie wstrzymuje odtwarzanie muzyki, gdy wyjmujemy je z uszu, a wznawia odtwarzanie po ponownym włożeniu jednej z wkładek.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Bezprzewodowe słuchawki Sony WF-SP800N

Możemy przy tym określić preferencje słuchania - do wyboru jest tryb rozmowy z równoczesną reprodukcją dźwięku stereofonicznego przez obie słuchawki lub użycie jednej słuchawki, gdy trwa ładowanie drugiej.

Sony WF-SP800N zapewniają zgodność z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa. Za stabilną łączność odpowiadają układ Bluetooth zastosowany wcześniej model WF-1000XM3 oraz antena o zoptymalizowanej konstrukcji.

Wraz ze słuchawkami dostajemy nieduże etui służące do ochrony (co podkreśla producent, nie jest ono jednak odporne na wodę i pły) i pozwalające wykonać jedno pełne ładowanie.

Łączny czas pracy wynosi zatem do 18 godzin z redukcją hałasu lub do 26 godzin bez redukcji. W razie potrzeby krótkie, 10-minutowe ładowanie przedłuży odtwarzanie nawet o 60 minut.

Słuchawki WF-SP800N będą oferowane w wersji czarnej, białej i niebieskiej, a ich sprzedaż rozpocznie się w lipcu 2020 r.

Źródło: Sony

Może Cię zainteresować
SONY testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio luty 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu