Nowe modele amplitunerów i wzmacniaczy AV Marantz z obsługą 8K

07 lipca 2020 Sprzęt

Marantz powiększył linię urządzeń SR-Series o nowe komponenty - amplituner AV SR5015 i wzmacniacze AV SR6015, SR7015 oraz SR8015. Wszystkie z obsługą 8K.

Oferta obejmuje model SR5015 z 7 kanałami i 180 W mocy, który obsługuje Dolby Atmos i DTS:X, następnie model SR6015 z 9 kanałami i 185 W mocy z dekodowaniem IMAX Enhanced oraz obsługą przetwarzania 11.2 kanałowego, które otwiera możliwość rozszerzenia konfiguracji o zewnętrzny wzmacniacz stereo. To samo dotyczy 9 kanałowego SR7015 o mocy 200 W z drugim wyświetlaczem ukrytym za aluminiowymi drzwiczkami oraz obsługą formatu AURO 3D.

Wydajne wzmocnienie oraz wielokanałowe kino domowe

Wykorzystując opatentowane moduły Hyper Dynamic Amplification Module (HDAM), nowe komponenty AV oferują, jak mówi producent, "optymalną wierność i maksymalny zakres dynamiki formatów o wysokiej rozdzielczości". Dzięki możliwości obsługi głośników o niskiej impedancji, seria SR-Series zapewnia stabilność operacyjną szerokiej gamie głośników.

Flagowy model Marantz SR8015 oferuje 11 kanałów wzmacniacza o mocy 205 W każdy, możliwość przetwarzania 13.2 kanałowego, obsługę DTS:X Pro i wiele innych audiofilskich rozwiązań, takich jak autorska konstrukcja wzmacniacza, transformator toroidalny lub miedziana obudowa.

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo Marantz

Marantz SR8015

Słuchacze mogą również oglądać najnowsze filmy IMAX Enhanced w konfiguracjach głośników 7.2.6 lub 9.2.4 dzięki nowym możliwościom przetwarzania 13.2-kanałowego z zewnętrznym wzmocnieniem. Funkcja DTS:X Pro będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania systemowego jeszcze w tym roku.

Seria 2020 SR-Series oferuje kilka innych formatów audio 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X, IMAX Enhanced i Auro-3D.1 Najnowsze technologie wirtualizacji zapewniają immersyjny dźwięk bez kanałów wyższej warstwy, tworząc wirtualne efekty w układzie głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

Jeśli chcemy podłączyć głośniki do oddzielnych źródeł zasilania, możemy skorzystać z trybu przedwzmacniacza, jaki obsługują modele SR6015, SR7015 i SR8015. Zapewnia on wyraźną ścieżkę sygnału i większą tolerancję poziomów przesterowania poprzez odłączenie wewnętrznych wzmacniaczy, gdy urządzenie jest wykorzystywane jako procesor AV, a wszystkie głośniki są zasilane przez zewnętrzne wzmacniacze.

Czytaj również testy amplitunerów AV Marantz

Marantz SR8015 - tylna ścianka

Technologie HDMI nowej generacji

Nowe amplitunery i wzmacniacze AV Marantz serii SR-Series wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Są wyposażone w wejście HDMI "8K", które obsługuje rozdzielczość 8K/60Hz oraz 4K/120Hz, nowe standardy formatu HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, oraz nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), która pozwala na natychmiastowe przełączanie liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Urządzenie nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.

A teraz coś dla graczy...

Nowe urządzenia Marantza oferują jakość obrazu 4K/120Hz i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR), aby zniwelować rozrywanie klatek i poprawić ogólną precyzję. Do dyspozycji są także tryby Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), z których każdy ma na celu zmniejszenie opóźnień i poprawę wyników.

Amplitunery i wzmacniacze AV Marantz serii SR-Series mogą również przeskalować istniejącą zawartość HD i 4K do 8K2. Ponadto, kanał zwrotny audio eARC (Enhanced Audio Return Channel) umożliwia bezstratną transmisję dźwięku kodowanego obiektowo, na przykład DTS:X i Dolby Atmos, z aplikacji telewizyjnych lub podłączonych urządzeń za pomocą jednego kabla HDMI.

Marantz SR8015 - wnętrze
Marantz SR8015 - wnętrze

Platforma HEOS Built-in, Roon Tested oraz dźwięk w wysokiej rozdzielczości

Nowe modele 2020 SR-Series mogą dekodować bezstratne formaty do 24-bit/192-kHz z plików ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżki DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz, umożliwiając streamowanie treści z serwisów takich jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, radio internetowe TuneIn i wielu innych.

Komponenty AV obsługujące HEOS, w tym serię Marantz SR-Series, można połączyć z innymi produktami lub głośnikami wyposażonymi w platformę HEOS Built-in.

Urządzenia mają certyfikat Roon Tested. Amplitunery i wzmacniacze AV Marantz kompatybilne z Roon można łatwo znaleźć i skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay 2 lub podłączyć do urządzenia Roon Core. Każde urządzenie jest wyposażone w port USB na panelu przednim, który umożliwia wygodne odtwarzanie plików MP3 i plików audio w wysokiej rozdzielczości (pliki WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz).

Do wejścia Phono amplitunerów i wzmacniaczy AV Marantz SR-Series można podłączyć gramofon. Wszystkie modele zostały wyposażone w zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy z modułem HDAM.

Marantz SR8015 - wnętrze

Kalibracja pomieszczenia Audyssey

Dźwięk można zoptymalizować, korzystając z Audyssey MultEQ XT w SR5015 i MultEQ XT32 w modelach SR6015, SR7015 i SR8015, uzyskując konfigurację w każdym pomieszczeniu.

Dzięki dostarczonemu mikrofonowi pomiarowemu Audyssey analizuje moc wyjściową każdego głośnika (w tym subwoofera) w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych i generuje precyzyjne filtry cyfrowe w celu optymalizacji każdego kanału pod kątem prawidłowej odpowiedzi w domenie częstotliwości i czasowej.

Audyssey Dynamic Volume łagodzi nagłe skoki głośności (takie jak reklamy telewizyjne), pozwalając użytkownikom słuchać przy niższym poziomie głośności, jednocześnie zachowując wyrazistość dialogów i ogólną wydajność. Audyssey Dynamic EQ zapewnia pełny zakres klarowności przy każdym poziomie odsłuchu.

Audyssey MultEQ XT32 dodaje funkcję Low Frequency Containment wykorzystującą zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, aby zapewnić większy balans tonalny, w tym głębokie basy. Audyssey Sub EQ HT zapewnia zaś indywidualne dopasowanie DSP każdego subwoofera w konfiguracji z dwoma subwooferami dla uzyskania głębszego basu z lepszą rozdzielczością.

Dodatkowo, dzięki opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w sprzedaży), zaawansowani użytkownicy mogą przeglądać i dostosowywać ustawienia korektora w celu jeszcze bardziej szczegółowego strojenia.

Nowość w Marantz - pamięć dwóch ustawień Audyssey pozwala użytkownikom przełączać się między dwiema skalibrowanymi konfiguracjami głośników, które są przechowywane natywnie w AVR i mogą być przełączane na bieżąco. Dzięki temu słuchacz może zdecydować, gdzie jest najodpowiedniejszy punkt dla różnych sytuacji słuchowych.

Marantz SR8015 w tradycyjnym już kolorze srebrnym.

Nowe modele Marantz SR-Series będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Marantz w poniższych terminach i cenach:

Ceny:

• SR5015 /DAB: 4 299 zł i 4 499 zł /wrzesień
• SR6015: 5 999 zł / wrzesień
• SR7015: 7 999 zł / sierpień
• SR8015: 13 999 zł / wrzesień

Źródło: Horn Distribution

MARANTZ testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu