Nowy bezprzewodowy głośnik Sony SRS-LSR200

20 lipca 2020 Sprzęt

Sony poszerza swoją ofertę o nowy bezprzewodowy głośnik SRS-LSR200. Urządzenie jest przeznaczone specjalnie do słuchania dźwięku z telewizora. Jego sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii rozpocznie się w lipcu, a na pozostałych europejskich rynkach Sony - we wrześniu.

Sony SRS-LSR200  pozwala słuchać telewizora praktycznie w każdym miejscu domu, jego zadaniem jest wzmacnianie dźwięku i poprawa jego jakości. Dźwięk w szerokiej strefie rozprzestrzeniają trzy zintegrowane jednostki głośnikowe, z których środkowa emituje przede wszystkim częstotliwości głosowe. Taka konfiguracja zmniejsza wpływ dźwięku stereofonicznego z lewej i prawej jednostki, ogranicza zniekształcenia i pozwala czysto, wyraźnie reprodukować mowę.

Głos uwydatnia ponadto technologia Voice Zoom służąca do wykrywania i uwydatniania ludzkiego głosu. Oprócz normalnego trybu odtwarzania stereofonicznego do wyboru jest ustawienie "Voice Zoom 1", które przemieszcza głos do przodu, i "Voice Zoom 2" wzmacniające wysokie częstotliwości. Tryby te można łatwo przełączać oddzielnym przyciskiem.

Czytaj również nasze testy z kategorii: Głośniki bezprzewodowe

Nowy bezprzewodowy głośnik Sony SRS-LSR200

Sony SRS-LSR200 ma wbudowanego pilota, co umożliwia wygodne przełączanie kanałów i wejść w telewizorach głównych producentów*. Głośnik jest ponadto odporny na kapiącą wodę (odpowiednik IPX2). Jego efektywny zasięg to około 30 m.

Aby naładować głośnik, wystarczy umieścić go w doku z funkcją ładowania. 3-godzinne ładowanie zapewnia około 13 godzin nieprzerwanej pracy (przy wyłączonej funkcji Voice Zoom i zgodnie z normą JEITA).

Aby zagwarantować małe opóźnienia i dużą odporność na zakłócenia, nadajnik i głośnik są połączone łączem bezprzewodowym 2,4 GHz w układzie 1 na 1. Dźwięk dobiega zarówno z telewizora, jak i głośnika.

*Sony, Hitachi, LG, Loewe, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Toshiba.

Źródło: Sony

Może Cię zainteresować
SONY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu