Aktywne monitory Alpha AM5 i Alpha AM3

19 grudnia 2020 Sprzęt

Kompaktowe aktywne kolumny głośnikowe Alpha AM5 i Alpha AM3 to nowe propozycje PSB. Łatwe w konfiguracji oraz obsłudze, nie wymagają stosowania zewnętrznego wzmacniacza lub pobierania aplikacji. Są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Muzykę można strumieniować poprzez Bluetooth aptX wprost z mobilnego urządzenia - wystarczy sparować źródło z głośnikami i rozpocząć odtwarzanie. Możliwe jest również podłączenie głośników do komputera lub telewizora.

PSB AM5 i PSB AM3 udostępniają także kilka trybów dźwiękowych, które pozwalają uwypuklić dialogi, scenę dźwiękową i wiele więcej. Do naszej dyspozycji jest przedwzmacniacz gramofonowy z wejściem RCA. W razie potrzeby można skorzystać z wyjścia subwooferowego, aby dodać głośnik subniskotonowy w celu uzyskania jeszcze głębszego basu.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych PSB

PSB Alpha AM3
PSB Alpha AM3

PSB Alpha AM5 i PSB Alpha AM3 - cechy konstrukcyjne

PSB Alpha AM5 i PSB Alpha AM3 są do siebie bardzo zbliżone pod względem konstrukcyjnym.  Oba monitory korzystają z łączności bezprzewodowej Qualcomm aptX Bluetooth i są wyposażone w wejście gramofonowe RCA, wejście optyczne oraz wejście analogowe 3,5 mm. Całości dopełniają wbudowany USB DAC oraz wyjście subwooferowe. Obsługę głośników ułatwia dołączony pilot zdalnego sterowania.

PSB Alpha AM5 jest nieco większą kolumną głośnikową (S × W ×G: 170 × 290 × 240 mm), w której pracują dwa przetworniki: 19-milimetrowy tweeter z aluminiową kopułką chłodzoną ferrofluidem i magnesem neodymowym oraz wspomagany przez układ bas-refleks 133-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy ze stalowym koszem i gumowym zawieszeniem.

Wbudowany wzmacniacz uzyskuje moc 50 W × 2 (RMS), a cały głośnik obsługuje dźwięk z zakresu 55 Hz-20 kHz.

PSB Alpha AM5
PSB Alpha AM5

W mniejszej obudowie modelu PSB Alpha AM3 (S × W ×G: 130 × 220 × 174 mm) skrywa się 19-milimetrowa kopułka wysokotonowa i 100-miliemtrowa jednostka nisko-średniotonowa. Przetworniki są zasilane wzmacniaczem o mocy 35 W × 2 i umożliwiają odtwarzanie dźwięku z zakresu 56 Hz-20 kHz.

PSB Alpha AM5 i PSB Alpha AM3 - obudowa

Obudowa i przednia ścianka AM5, podobnie jak w AM5, jest wykonana z płyty MDF i wykończona winylową okleiną. Maskownice są metalowe. Kolumny kupimy w dwóch wersjach wykończenia - matowy czarny i matowy biały.

PSB Alpha AM5 i PSB Alpha AM3 - cena i dostępność

Kolumny głośnikowe PSB Alpha AM5 i PSB Alpha AM3 są dostępne w poglądowych cenach detalicznych wynoszących odpowiednio 2699 zł/parę i 1799 zł/parę.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
PSB testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu