Wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym T+A HA 200

30 listopada 2020 Sprzęt

W wybranych sklepach audio pojawił się pierwszy w ponad 40-letniej historii firmy T+A produkt przygotowany dla miłośników słuchawek. Do współpracy z magnetostatycznym modelem Solitaire® P T+A przygotował bowiem wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym HA 200.

Projekt T+A HA 200 bazuje na technologii analogowej. Zaczerpnięto ją z referencyjnej serii HV. Wysokowydajne stopnie wyjściowe pracują tu w klasie A, dzięki temu wzmacniacz bez problemu jest w stanie obsługiwać nawet najbardziej wymagające i prądożerne zestawy słuchawkowe.

W torze zasilania pracują dwa osobne transformatory toroidalne. Obsługują one odseparowane od siebie sekcję cyfrową i analogową, zapewniając tym samym niezbędną wydajność prądową.

T+A HA 200 posiada dokładnie zoptymalizowaną i całkowicie oddzielnie zaimplementowaną architekturę dekodera dla sygnałów DSD i PCM. Dzięki temu wszystkie formaty cyfrowe są dekodowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Czytaj również testy urządzeń T+A

Wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym C/A T+A HA 200

Wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym C/A T+A HA 200

Cyfrowe przetwarzanie sygnału danych PCM odbywa się poprzez podwójny cztero-różnicowy konwerter obsługujący konwersje do częstotliwości 768 kHz. Dla sygnałów DSD wykorzystywany jest unikalny, analogowy konwerter T+A True 1-Bit DSD. Nie konwertuje on danych DSD, lecz przetwarza je w natywnej formie Bitstream.

"Jestem pewien, że miłośnicy słuchawek szybko przekonają się, że Niemcy w tym szalonym, jakościowym wyścigu naprawdę nie biorą jeńców. W sferze wykonania, a przede wszystkim brzmienia urządzenia takie jak HA 200 oraz Solitaire® P nakłaniają zazwyczaj recenzentów do głębszych przemyśleń. Tym razem T+A przygotowało słuchawki, które mają być powodem zmartwień dla konkurencji" - powiedział Piotr Chmielarski z firmy Hi-Ton Home of Perfection, będącej przedstawicielem marki T+A w naszym kraju.

Pierwsze egzemplarze T+A HA 200 właśnie trafiły na polski rynek. Tradycyjnie wzmacniacz przygotowano w dwóch aluminiowych obudowach: srebrnej i czarnej.

Wzmacniacz słuchawkowy/przetwornik C/A HA 200

Ceny:

• Wzmacniacz T+A HA 200: 30 900 zł
• Słuchawki T+A Solitaire P: 22 900 zł

Źródło: Hi-Ton Home of Perfection

Może Cię zainteresować
T+A testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu