Nowe słuchawki Yamaha YH-E700A

21 kwietnia 2021 Sprzęt

YH-E700A otwierają serię bezprzewodowych słuchawek Yamahy i właśnie debiutują. Najnowszy model urzeczywistnia ideę True Sound, czyli zapewnienia dźwięku, jaki słyszał artysta podczas nagrywania, i wykorzystuje wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, m.in. układy Listening Care oraz Ambient Sound.

Yamaha YH-E700A są wyposażone w system Advanced ANC, który analizuje i usuwa szum tła, pozostawiając nienaruszony sygnał muzyczny. Zaimplementowano w nich również autorski układ Listening Optimizer, w którym specjalne mikrofony douszne mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchowego.

Jak to działa? Na podstawie uzyskanych danych odtwarzany dźwięk jest optymalizowany w czasie rzeczywistym, korygując różnicę między źródłem i rzeczywistymi warunkami odsłuchu, w konsekwencji czego dostosowuje się indywidualnie do użytkownika.

Czytaj również testy słuchawek Yamaha

 

Yamaha YH-E700A - przydatne funkcje

Wśród takich rozwiązań jest tryb Ambient Sound, który w sytuacjach, w których chcemy pozostać w kontakcie z otoczeniem. Yamaha Ambient Sound wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania sygnałów, jak klaksony aut, syreny karetek lub innych pojazdów służb ratunkowych, i odtwarza je w tle, tak abyśmy mogli je usłyszeć.

Yamaha stworzyła też rozwiązanie Listening Care pozwalające słyszeć pełnozakresowy dźwięk - od wysokich do niskich tonów - nawet przy niskim poziomie głośności. Jest to odpowiedź na problem spotykany w typowych słuchawkach, w których odsłuch przy niskim poziomie głośności idzie w parze z wyraźnymi ograniczeniami w pewnych zakresach częstotliwości. W efekcie słuchamy muzyki głośniej, od czego Listening Care ma nas właśnie odwieść.

 

***

Sterowanie słuchawkami odbywa się poprzez aplikację. YH-E700A umożliwiają ponadto obsługę połączeń telefonicznych, aktywowanie asystenta głosowego i sterowanie muzyką za pomocą przycisków. Są dostarczane wraz z etui do przenoszenia, kablem do ładowania i akumulatorem, który zapewnia 35 godzin pracy.

Słuchawki Yamaha YH-E700A są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
YAMAHA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu