Nowe subwoofery Definitive Technology z serii Descend: DN12 i DN8

14 lipca 2021 Sprzęt

Definitive Technology zaprezentował nowe subwoofery z serii Descend. Nową linię tworzą dwa modele, które pojawią się w sprzedaży w sierpniu na stronie DefinitiveTechnology.com i u autoryzowanych dealerów urządzeń amerykańskiej marki.

Seria Descend wykorzystuje nową technologię Definitive Technology zwaną architekturą 3XR™, która zawiera symetryczny układ dwóch radiatorów, potrajając powierzchnię wytwarzającą bas, w odniesieniu do tradycyjnego subwoofera z portem bass-reflex.

Architektura 3XR generuje głębszy bas i wyższe poziomy wyjściowe z mniejszej obudowy dzięki konstrukcji dwóch radiatorów, które są tego samego rozmiaru co przetwornik niskotonowy.

Ponieważ ta opatentowana konstrukcja nie opiera się na konwencjonalnych portach basowych, subwoofery z serii Descend są - jak mówi producent - wolne od zjawiska dudnienia oraz zniekształceń, powszechnie występujących w modelach z portami.

Każdy model skrywa również wzmacniacz, aby zapewnić bezkompromisową reprodukcję niskich częstotliwości.

Czytaj również testy urządzeń Definitive Technology

Definitive Technology Descend DN12 i DN8

Definitive Technology Descend DN12

Definitive Technology Descend DN12 to 12-calowy subwoofer przeznaczony do referencyjnych systemów muzycznych i zastosowań kina domowego. Jest zasilany przez specjalnie zbudowany wzmacniacz Definitive Technology o mocy 1500 W klasy H, który radzi sobie zarówno z chwilowymi pikami, jak i bardzo niskimi tonami do 25 Hz.

Kolejną opatentowaną innowacją zaimplementowaną w DN12 jest technologia Intelligent Phase Control™, która zapewnia pełną, 360-stopniową regulację fazy. Aby wyrównać fazę, większość subwooferów oferuje przełączanie polaryzacji między 0 a 180 stopniami albo filtr szerokoprzepustowy, który może powodować rozmywanie dźwięku.

Z drugiej strony, technologia Intelligent Phase Control umożliwia słuchaczom bardziej precyzyjne dostrojenie fazy subwoofera, łącząc najlepsze elementy przełącznika polaryzacji, ale bardziej szczegółowego, wraz z filtrem wszechprzepustowym, automatycznie dopasowując fazę do filtra dolnoprzepustowego, aby najdokładniej dostroić cały system do akustyki pomieszczenia oraz własnych preferencji.

Definitive Technology Descend DN12

DN12 wykorzystuje zaawansowany 56-bitowy cyfrowy procesor sygnału (DSP), który poprawia bas i ogólną jakość dźwięku, jednocześnie ściśle monitoruje układ przetwornika niskotonowego, aby zapobiec potencjalnie szkodliwym zniekształceniom przy bardzo wysokich poziomach głośności.

DN12 ma wbudowane trzy tryby korektora:

• Flat - dobry punkt wyjścia do regulacji poziomu głośności i kalibracji systemu, nadaje się do większości zastosowań;
• Deep - doskonale nadaje się do filmów akcji i kinowych efektów dźwiękowych;
• Loud - oferuje podbicie możliwie najniższych częstotliwości, stanowiąc idealny wybór do odtwarzania muzyki, szczególnie utworów o szerokim zakresie dynamiki.

Definitive Technology Descend DN12

Do Definitive Technology Descend DN12 jest dołączony pilot umożliwiający regulację poziomu głośności, fazy i korektora.

Model ten został wyposażony w wyzwalacz 12V i gniazdo IR do integracji z popularnymi systemami sterowania w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności i możliwości zmiany ustawień z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Definitive Technology Descend DN8

Definitive Technology Descend DN8 to 8-calowy subwoofer zasilany 500 watowym wzmacniaczem klasy D połączonym z niestandardowymi przetwornikami i taką samą konstrukcją z dwoma radiatorami 3XR, jak w 12-calowym modelu.

DN8 ma wbudowane elementy sterujące do regulacji poziomu wyjściowego, filtra dolnoprzepustowego i fazy (0/180°) aby zapewnić, że subwoofer jest dostrojony do innych komponentów systemu i akustyki pomieszczenia.

Definitive Technology Descend DN8

Oba modele są dostępne w nierezonujących obudowach wykończonych w kolorze Midnight Black (DN8 i DN12) lub Glacier White (DN8).

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DEFINITIVE TECHNOLOGY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu