D15, D17 i D5C: Nowe kolumny Definitive Technology z serii Demand

08 stycznia 2020 Sprzęt

Seria Demand marki Definitive Technology, składająca się z trzech kolumn podstawkowych, poszerzyła się o nowe modele - podłogowe Demand D15 i Demand D17 oraz kolumnę kanału centralnego D5C.

W kolumnach zastosowano wykonane z włókna węglowego membrany przetworników niskotonowych i tweetery z hartowanego aluminium. Ma to zapewnić - jak mówi producent - płynną reprodukcję wysokich częstotliwości i precyzyjne obrazowanie.

Definitive Technology Demand D15 i D17

Definitive Technology Demand D15 i D17 zostały wyposażone zostały w 1-calowe przetworniki wysokotonowe z hartowaną aluminiową kopułką, które są przesunięte na bok i wykorzystują technologię 20/20 Wave Alignment Lens. Pozwoliło to na bardziej precyzyjne obrazowanie poprzez wyeliminowanie niepożądanej symetrycznej dyfrakcji z narożników przedniej przegrody.

W kolumnach zastosowano opatentowaną przez Definitive Technology technologię BDSS™ wykorzystywaną w przetwornikach średnio-niskotonowych i umożliwiającą m.in. większe wychylenie membrany, oferującą lepszą reprodukcję detali ze średniego zakresu częstotliwości oraz mocniejsze basy w porównaniu do konkurencyjnych przetworników o podobnej wielkości.

Czytaj również nasze testy kolumn Definitive Technology

Definitive Technology Demand D15
Definitive Technology Demand D15

Linear Response Waveguide rozszerza ponadto pasmo przenoszenia zarówno w osi, jak i poza nią, poprawiając dyspersję i zapewniając bardziej naturalne barwy oraz precyzyjniejsze obrazowanie w średnim zakresie tonów.

Definitive Technology Demand D15 i D17 wykorzystują odpowiednio 5,25-calowe i 6,5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BDSS z membranami z polimeru mineralnego, mające zapewniać czyste i mocne detale ze średniego zakresu częstotliwości.

Co jest nowościa, każda kolumna została wyposażona w podwójne 5,25-calowe i 6,5-calowe przetworniki basowe z włókna węglowego oraz podwójne 8-calowe i 10-calowe pasywne radiatory boczne. Te ostatnie umożliwiają uzyskanie mocniejsze basy z mniejszej obudowy.

Definitive Technology Demand D17
Definitive Technology Demand D17

Kolumna centralna Definitive Technology Demand D5C

Kolumna centralna D5C to dwudrożna kolumna, wykorzystująca podwójne 5,25-calowe przetworniki średniotonowe i 1-calowy przetwornik wysokotonowy z hartowaną aluminiową kopułką, wspierane technologiami Wave Alignment oraz Linear Response Waveguide.

Definitive Technology Demand D5C
Definitive Technology Demand D5C

Wzornictwo i wykonanie

Obudowy kolumną są dokładnie szlifowane, malowane pięcioma warstwami lakieru premium o wysokim połysku i polerowae do niemal lustrzanego wykończenia (poziom 6). Mają magnetyczne czarne maskownice. Wszystkie trzy modele są dostępne w kolorach Piano Black i White.

Ceny:

Definitive Technology D15: 7 499 zł
Definitive Technology D17: 10 999 zł szt.
Definitive Technology D5C 3 999 zł szt.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DEFINITIVE TECHNOLOGY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu