Nowa seria Polk Audio - Monitor XT

25 sierpnia 2021 Sprzęt

Polk Audio zapowiedział wprowadzenie na rynek serii głośników Monitor XT - z certyfikatem Hi-Res Audio i kompatybilnością z Dolby Atmos.

Seria Polk Audio Monitor XT składa się wielu modeli kolumn, umożliwiając zbudowanie systemu kina domowego lub systemu Hi-Fi, który pasuje do ich przestrzeni odsłuchowej i budżetu. I tak znajdziemy w niej dwie kolumny podłogowe, głośniki centralne, dwa modele podstawkowe, 12-calowy aktywny subwoofer i moduł efektowy zapewniający immersyjny dźwięk przestrzenny. Wszystkie w wykończeniu Midnight Black.

Polk Audio Monitor XT - technologie

W głośnikach Polk Audio Monitor XT wykorzystano tweetery certyfikowane Hi-Res Audio z terylenową kopułką, które mają wiernie odtwarzać dźwięk powyżej 40 kHz. W nowej serii dopatrzymy się także głośników niskotonowych bazujących na technologii Dynamic Balance w połączeniu z responsywnymi radiatorami pasywnymi (modele podłogowe).

Jak zapewnia producent, "te przetworniki, razem ze skrupulatnie zaprojektowanymi zwrotnicami, zapewniają ostre jak brzytwa szczegóły, realistyczną średnicę i głębię niskich tonów z bardzo niskim poziomem zniekształceń".

Rodzina głośników Polk Audio Monitor XT zawiera model obsługujący kanały wyższej warstwy - MXT90. MXT90 dodaje efektowny górny wymiar do sceny dźwiękowej podczas odtwarzania treści z formatów dźwięku kodowanego obiektowo. Należy umieścić go na głośnikach Monitor XT20, XT60 lub XT70 lub na półce, lub zamontować na ścianie, aby stworzyć kino domowe z dźwiękiem 3D.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Polk Audio

Polk Audio Monitor XT

Subwoofer aktywny MXT12

Monitor XT12 skrywa 12- calowy głośnik niskotonowy opracowany w oparciu o technologię Dynamic Balance, o długim skoku membrany i zasilany przez ultrawydajny 100-watowy wzmacniacz klasy A/B. Wytwarza szczegółowy, mocny bas do 24 Hz.

Subwoofer oferuje wejścia liniowe (RCA) i LFE oraz jest kompatybilny z najnowszymi amplitunerami AV obsługującymi formaty Dolby Atmos i DTS:X. Użytkownicy docenią możliwość precyzyjnego dostrojenia wydajności za pomocą zmiennej zwrotnicy, polaryzacji i regulacji głośności. Monitor XT12 charakteryzuje się sztywną obudową o niskim rezonansie i został wyposażony w atrakcyjną, zdejmowaną maskownicę.

Polk Audio Monitor XT - ceny i dostępność

Seria Polk Audio Monitor XT została objęta pięcioletnią ograniczoną gwarancją. Będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dealerów na przełomie sierpnia i września br.

• XT12 Subwoofer aktywny – 1 599 złotych / szt.
• XT15 Głośnik podstawkowy – 429 złotych / szt.
• XT20 Głośnik podstawkowy – 599 złotych / szt.
• XT30 Głośnik centralny – 699 złotych / szt.
• XT35 Głośnik centralny (smukły) – 1299 złotych / szt.
• XT60 Kolumna głośnikowa – 949 złotych / szt.
• XT70 Kolumna głośnikowa – 1 399 złotych / szt.
• XT90 Głośnik efektowy – 479 złotych / szt.

Źródło: Horn Distribution

POLK AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu