Nowe słuchawki Yamahy: YH-L700A i True Wireless TW-E3B

06 października 2021 Sprzęt

Yamaha zaprezentowała dwa nowe bezprzewodowe modele słuchawek – nauszny YH-L700A z dźwiękiem 3D i zaawansowanym układem ANC oraz True Wireless TW-E3B.

Słuchawki Yamaha YH-L700A

W modelu Yamaha YH-L700A zastosowano wiele podobnych rozwiązań technicznych do tych, które znajdziemy w dostępnych już na rynku YH-E700A.

To, co nowe słuchawki wyróżnia, to technika 3D Sound Field z możliwością śledzenia ruchów głowy. Pozwala ona przetworzyć dowolny materiał stereo z praktycznie każdego źródła, w tym z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android, w jeden z siedmiu dostępnych trybów dźwięku 3D. Tym samym tradycyjny, dwukanałowy odsłuch zamienia się w 360-stopniowe pole dźwiękowe.

Z kolei funkcja śledzenia ruchów głowy sprawia, że brzmienie jest w czasie rzeczywistym dopasowywane do położenia głowy słuchacza względem urządzenia odtwarzającego materiał audio.

Efektem ma być realistyczny dźwięk, wzmacniany dodatkowo przez tryb 3D Sound Field. Założenie jest takie, abyśmy czuli się w samym centrum muzycznych wydarzeń.

Czytaj również nasze testy słuchawek Yamaha

Słuchawki Yamaha YH-L700A

Funkcje:

• Listening Optimizer - specjalne mikrofony douszne mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchawkowego. Bazując na pozyskanych danych, odtwarzany dźwięk optymalizowany jest w czasie rzeczywistym. Korekcie ulega także różnica między źródłem a rzeczywistymi warunkami odsłuchu.

• Advanced ANC - autorskie rozwiązanie Yamahy analizuje i usuwa szum tła, pozostawiając czysty, nienaruszony sygnał muzyczny.

• Ambient Sound - tryb pozwalający usłyszeć istotne sygnały dźwiękowe z otoczenia, takie jak syreny karetek lub innych pojazdów służb ratunkowych czy komunikaty na lotniskach, dworcach lub w komunikacji miejskiej. Yamaha Ambient Sound wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania tych sygnałów i odtwarza je w tle, umożliwiając zachowanie pełnej świadomości otoczenia, w którym przebywa użytkownik.

• Listening Care - rozwiązanie techniczne, dzięki któremu użytkownik może usłyszeć pełnozakresowy dźwięk – od wysokich do niskich tonów – nawet przy niskim poziomie głośności. Słuchawki YH-L700A wyposażono w ulepszoną funkcję Listening Care, która w czasie rzeczywistym analizuje muzykę i hałasy w tle, zapewniając bardzo dobrą równowagę przy wybranym przez słuchacza ustawieniu głośności.

Słuchawki Yamaha YH-L700A

Słuchawki Yamaha YH-L700A skrywają 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne. Oferują obsługę kodeka Qualcomm aptX Adaptive, co zapewnia stabilną łączność bezprzewodową i świetną jakość strumieniowania.

Gdy chcemy skorzystać z połączenia przewodowego, dźwięk Hi-Res Audio dostarczany jest w paśmie częstotliwości od 8 Hz do 40 kHz.

Komfort użytkowania i obsługa

Nauszniki słuchawek Yamaha YH-L700A są wyposażone w miękką piankę z tzw. efektem pamięci. Są obrotowe, a pałąk regulowany. Słuchawki można złożyć.

Obsługa jest łatwa i intuicyjna. Dotykowy panel pomaga w obsłudze odtwarzania muzyki oraz uruchomieniu asystenta głosowego. Słuchawki YH-L700A wyposażono również w przyciski służące do aktywacji trybów, takich jak 3D Sound Field, które pozwalają przełączać między trybami Advanced ANC i Ambient Sound.

Jedno pełne naładowanie baterii słuchawek zapewnia do 34 godzin bezprzewodowego słuchania. W zestawie znajduje się futerał ułatwiający przenoszenie urządzenia, przewód do ładowania, adapter samolotowy i kabel audio.

Słuchawki Yamaha YH-L700A

Słuchawki Yamaha True Wireless TW-E3B

Druga z nowości Yamahy to całkowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Je także wyposażono w tryb Listening Care, który umożliwia odsłuch pełnego zakresu dźwięku nawet przy niskich ustawieniach głośności. Są wodoodporne i mają wbudowany moduł Bluetooth 5.0 z obsługą kodeka Qualcomm aptX.

Sterowanie

Yamaha TW-E3B mają udoskonalony panel dotykowy do sterowania głośnością, odtwarzania muzyki i połączeniami telefonicznym oraz aktywowania asystenta głosowego. Poszczególne funkcje można uruchomić także poprzez aplikację Yamaha Headphones Controller.

Słuchawki Yamaha True Wireless TW-E3B

Dodatkowe wyposażenie

Wraz ze słuchawkami Yamaha TW-E3B otrzymujemy wkładki dokanałowe w czterech rozmiarach (XS/S/M/L) oraz ulepszone w stosunku do poprzednika etui ładujące ze wskaźnikami LED (umożliwiają sprawdzenie poziomu naładowania baterii) umieszczonymi z przodu.

Czas pracy baterii słuchawek wynosi do 6 godz. i 24 godz. z wykorzystaniem etui ładującego.

Yamaha TW-E3B są oferowane w sześciu kolorach: czarnym, jasnoszarym, niebieskim, zielonym, jasnoróżowym i lawendowo-fioletowym.

Cena i dostępność

Oba modele słuchawek są już dostępne w sprzedaży, ich poglądowe ceny wynoszą:

• Yamaha ANC YH-L700A: 2599 zł
• Yamaha TW-E3B: 459 zł

Źródło: Audio Klan

YAMAHA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu