Yamaha TW-E7B i TW-ES5A – dwa nowe modele słuchawek true wireless

22 czerwca 2022 Sprzęt

Yamaha zaprezentowała dwa nowe modele całkowicie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych – TW-E7B i TW-ES5A. Obydwa zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją True Sound, której założeniem jest dostarczanie naturalnego, realistycznego brzmienia. Do sprzedaży trafią w lipcu.

Yamaha TW-E7B i TW-ES5A - funkcje

Obydwa modele obsługują standard Bluetooth w wersji 5.2 i kodek Qualcomm aptX. Czysty dźwięk podczas rozmów gwarantują mikrofony typu MEMS (od ang. Micro Electro Mechanical Systems) wykorzystujące technikę cVc (Clear Voice Capture) firmy Qualcomm. Umożliwia ona skuteczne odseparowanie sygnału mowy od dźwięków otoczenia.

Nowe słuchawki Yamahy obsługują także rozwiązanie Qualcomm TrueWireless Mirroring, które zapewnia stabilne połączenie bezprzewodowe Bluetooth z dowolnego kompatybilnego źródła, a przy tym oszczędza baterię słuchawek.

Czytaj również nasze testy słuchawek Yamaha

Yamaha TW-E7B
Słuchawki Yamaha TW-E7B

Obydwa modele wspierają także tryb Listening Care, który pozwala chronić słuch użytkownika, zapewniając pełnozakresowy dźwięk nawet przy niskich poziomach głośności.

W modelu Yamaha TW-E7B rozwiązanie to jest użyte w wersji zaawansowanej – Advanced Listening Care, dzięki której w czasie rzeczywistym analizowane są odtwarzane dźwięki oraz hałasy otoczenia, co pomaga uzyskać optymalne brzmienie przy wybranym przez użytkownika poziomie głośności.

Przydatny jest również tryb Ambient Sound, dzięki któremu użytkownik może pozostać w kontakcie z otoczeniem, w którym przebywa, bez konieczności zdejmowania słuchawek, a nawet bez przerywania odtwarzania muzyki. Za przechwytywanie dźwięków dochodzących z zewnątrz odpowiedzialne są mikrofony zintegrowane ze słuchawkami.

Słuchawki Yamaha TW-ES5A
Słuchawki Yamaha TW-ES5A

Praktycznym rozwiązaniem są też czujniki noszenia. Powodują one, że po wyjęciu jednej ze słuchawek z ucha, odtwarzanie jest automatycznie wstrzymywane, a po włożeniu jej z powrotem – wznawiane.

W słuchawkach Yamaha TW-E7B i Yamaha TW-ES5A nie zabrakło ponadto trybu Gaming Mode, który zmniejsza opóźnienie między odtwarzanym dźwiękiem i obrazem. To powoduje, że słuchawki doskonale sprawdzą się również do gier, np. w połączeniu ze smartfonem, a także do oglądania treści wideo, np. z popularnych serwisów streamingowych i społecznościowych.

Yamaha TW-E7B i TW-ES5A - czas pracy

Model TW-E7B może pracować na jednym naładowaniu do ok. 6 godz., co z wykorzystaniem dołączonego do zestawu etui ładującego daje łącznie nawet do 22 godz. użytkowania. Z kolei słuchawki TW-ES5A umożliwiają do ok. 9 godz. bezprzewodowej pracy, a z naładowanym do pełna etui ładującym aż 34 godz.

Słuchawki Yamaha TW-E7B

Pierwszy z modeli jest wyposażony w przetworniki elektroakustyczne o średnicy 10 mm. Wytwarzane przez ich membrany powietrze jest precyzyjnie kontrolowane, co jest zasługą otworów wentylacyjnych, które znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu obudowy.

Yamaha TW-E7B oferuje funkcję Listening Optimizer, która w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje dtwarzane dźwięki na podstawie bieżących pomiarów, subtelnie dopasowując przetwarzane sygnały do zmian, także z uwzględnieniem ewentualnych różnic dla lewego i prawego ucha.

Zastosowane rozwiązanie jest istotne zwłaszcza w wypadku modeli dokanałowych, dla których odległość przetwornika elektroakustycznego od ucha wewnętrznego użytkownika jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi konstrukcjami słuchawek.

Yamaha TW-E7B oferuje zostały wyposażone w autorski system Yamahy – Advanced ANC, który analizuje i redukuje hałas otoczenia przy zachowaniu czystego sygnału muzycznego, bez dodatkowej ingerencji w brzmienie.

Yamaha TW-E7B

Słuchawki Yamaha TW-ES5A

Druga z nowości to konstrukcja, która ma przypaść do gutu osobom aktywnym, przede wszystkim uprawiającym sport. W wygodnym korzystaniu z nich pomagają dodatkowe, ergonomiczne wypustki dzięki którym słuchawki stabilnie trzymają się małżowiny.

Co więcej, z modelu Yamaha TW-ES5A można korzystać nawet podczas deszczu. To zasługa wodoszczelnej konstrukcji (klasa odporności mechanicznej modelu TW-ES5A to IPX7).

Front przetwornika o średnicy 6 mm z wodoodporną membraną ulokowano za siatką o dużej przepuszczalności. Dzięki temu dźwięk bez przeszkód dociera do ucha, nie zmieniając jednocześnie swojej charakterystyki brzmieniowej.

Słuchawki Yamaha TW-ES5A

Słuchawki Yamaha TW-ES5A

Źródło: Audio Klan

YAMAHA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu