Nowy kompaktowy soundbar Yamahy - SR-C30A

30 sierpnia 2022 Sprzęt

Yamaha zaprezentowała swój najnowszy - i kompaktowy - soundbar z bezprzewodowym subwooferem – model SR-C30A. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na ustawienie dużego systemu audio lub rozbudowanego kina domowego. Do sprzedaży trafi w październiku.

Listwa soundbarowa ma szerokość zaledwie 60 cm, dzięki czemu zmieści się czy to na szafce RTV, czy nawet biurku, można ją ponadto zamontować na ścianie. Moc wyjściowa zestawu wynosi 90 W (2 x 20 W soundbar + 50 W subwoofer).

Nowa Yamaha w zestawie z subwooferem

Soundbar Yamaha SR-C30A, w odróżnieniu od modelu SR-C20A, oferuje oddzielny, bezprzewodowy subwoofer (16 x 33,5 x 36,4 cm). Przekłada się to na lepszą wydajność przetwarzanych niskich tonów i poprawę czystości odtwarzanego dźwięku.

Projektanci wykończyli wyjście portu bas refleks i panel sterujący subwoofera na wysoki połysk. Głośnik niskotonowy można ustawić w pozycji pionowej lub poziomej, co ułatwia znalezienie właściwego miejsca dla urządzenia w pomieszczeniu.

Czytaj również nasze testy soundbarów Yamaha

Soundbar Yamaha SR-C30A - pilot

Yamaha SR-C30A - złącza i łączność Bluetooth

Yamahę SR-C30A wyposażono w wiele przydatnych funkcji i oczywiście złącz. Wśród nich oczywiście HDMI z ARC i wejścia audio – dwa cyfrowe optyczne i jedno analogowe jack 3,5 mm. Urządzenie może pochwalić się także wbudowanym modułem Bluetooth 5.0.

Yamaha SR-C30A - funkcje

A wracając do funkcji - soundbar jest kompatybilny z funkcją Clear Voice zapewniającą czyste brzmienie dialogów filmowych. Obsługuje również takie rozwiązania jak zwiększające dźwiękową immersję Virtual 3D Surround Sound oraz Adaptive Low Volume – technikę odpowiedzialną za uzyskanie wysokiej jakości brzmienia, nawet przy niższych poziomach głośności.

Soundbar Yamaha SR-C30A oferuje cztery tryby przetwarzania dźwięku - Standard, Stereo, Game (Gra) i 3D Movie (Film 3D) - i współpracuje z aplikacją Sound Bar Remote, która jest dostępna bezpłatnie na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Do zestawu dołączono też pilot zdalnego sterowania.

Źródło: Audio Klan

YAMAHA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu