Marantz przedstawił nowe komponenty AV serii CINEMA

26 września 2022 Sprzęt

Marantz zaprezentował właśnie kilka nowych urządzeń tworzących serię CINEMA. Wszystkie komponenty zasiliły segment AV produktów japońskiej marki. Nową linię tworzą flagowy przedwzmacniacz/procesor w parze z 16 kanałowym wzmacniaczem i cztery amplitunery/wzmacniacze AV.

Wszystkie amplitunery oferują dźwięk 3D dzięki najnowszym formatom audio, takim jak Dolby Atmos, DTS:X oraz obrazowi 8K dostępnym na wielu wejściach, technologii optymalizacji akustyki pomieszczenia oraz licznym innym przydatnym funkcjom.

Wszystkie komponenty z serii CINEMA są kompatybilne z technologią HEOS Built-In, która oferuje obsługę funkcjonalności multiroom, więc możemy korzystać z zasobów serwisów streamingowych lub osobistych bibliotek muzycznych dzięki łączności Bluetooth, Wi-Fi i AirPlay 2.

Nowy graficzny interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości i kompatybilność głosowa sprawiają, że konfiguracja i obsługa każdego z komponentów linii CINEMA jest łatwa i intuicyjna. Instalatorzy uzyskują również dostęp do wielu nowych funkcji, w tym trybu CI, który chroni określone ustawienia i zmniejsza prawdopodobieństwo konieczności serwisu z powodu błędu użytkownika.

Czytaj również testy amplitunerów Marantz

Marantz AV 10
Marantz AV 10
Marantz Cinema 40
Marantz Cinema 40
Marantz CINEMA 70s
Marantz CINEMA 70s

Kompletna oferta serii CINEMA składa się z następujących komponentów:

AV 10 oraz AMP 10: bazują na technologii HDAM firmy Marantz. WspółpracująC ze sobą, tworzą referencyjny system rozrywki z 16 kanałowym wzmocnieniem AMP 10 idealnie dopasowanym do dyskretnych obwodów i siedmiu wejść HDMI AV 10.

• CINEMA 40: wzmacniacz AV oferujący 9 x 125-watowe wzmocnienie i 11.4-kanałowe przetwarzanie.

• CINEMA 50: wzmacniacz AV z 9 x 110-watowym wzmocnieniem i 11.4-kanałowym przetwarzaniem.

• CINEMA 60: 7.2-kanałowy amplituner 8K o mocy 100 watów na kanał, który idealnie nadaje się m.in. do wielofunkcyjnych pomieszczeń multimedialnych o dowolnej wielkości.

• CINEMA 70s: kompaktowy 7.2-kanałowy amplituner AVR o mocy 50 W z obsługą 8K, który idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych czy kompaktowych konsol multimedialnych.

Urządzenia serii CINEMA będą dostępne w sprzedaży pod koniec października, rozpoczynając od amplitunerów CINEMA 50 i 60.

Źródło: Horn Distribution

 

MARANTZ testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu