AURALiC Aries G2.2 oraz Auralic Vega G2.2 już w Polsce

01 września 2023 Sprzęt

Na polskim rynku pojawiły się dwa najnowsze urządzenia AURALiC z nowej serii G2.2 Mowa o cyfrowym transporcie Aries G2.2 oraz o przetworniku Vega G2.2. Oba zostały znacznie ulepszone względem poprzedników.

AURALiC Aries G2.2 – transport cyfrowy z platformą Tesla G3

Urządzenie bazuje na zupełnie nowej architekturze, która nie tylko otwiera nowe możliwości, ale i oferuje znacząco lepsze brzmienie.

Platforma Tesla G3 – autorskie rozwiązanie marki w najnowszym wydaniu

Zaprojektowana specjalnie, aby stanowić trzon cyfrowego strumieniowania audio, najnowsza platforma Tesla G3 bazuje na nowoczesnym czterordzeniowym i 64-ro bitowym procesorze. Oferuje on aż 8-krotnie większą moc obliczeniową w stosunku do poprzedniej serii oraz 4GB dedykowanej pamięci z technologią DMA.

Ta ostatnia, znana także jako Direct Memory Access, pozwala na bezpośredni dostęp wszystkich wejść i wyjść audio do procesora, co z kolei zapewnia nie tylko mniejsza latencję, lecz także znacząco – bo o 90% - redukuje szkodliwy jitter.

AURALiC Aries G2.2 - front

Platforma Lightning DS zaprojektowana specjalnie dla urządzeń AURALiC

AURALiC ponad 10 lat temu zaprezentował opracowaną przez siebie platformę Lightning DS, która oferuje pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką, umożliwiając zarządzanie nawet ogromnymi bibliotekami w prosty i przejrzysty sposób.

Umożliwia ona znakomitą integrację różnych źródeł muzyki: albumy możemy odtwarzać zarówno z plików lokalnych, radia internetowego, jak i serwisów strumieniujących. W zakresie tych ostatnich mamy do dyspozycji chociażby Tidal (w tym Tidal Connect), Spotify (w tym Spotify Connect) ale także Qobuz czy HighResAudio.

AURALiC Aries G2.2 - tylna ścianka

Możliwości połączeniowe oraz izolacja galwaniczna

Aby uniknąć niepożądanych interferencji szkodliwe wpływających na brzmienie, zastosowano tu specjalne, szybkie izolatory galwaniczne. Zapewnia to zabezpieczenie przed interferencjami typu EMI skutkując - jak mówi producent - "niezrównanymi poziomami czystości i przejrzystości w dźwięku".

Cena: 28 500 zł.

AURALiC Vega G2.2

Najnowszy przetwornik z serii G2.2 wprowadza trzy nowe rozwiązania: architekturę konwersji Fusion DAC, retaktowanie sygnału Direct Data Recording oraz izolację galwaniczną kluczowych sekcji.

Architektura Fusion DAC

Architektura Fusion DAC oznacza, że Vega G2.2 wykorzystuje najlepsze cechy przetworników o architekturze Delta-Sigma i Multi-Bit zarazem. Oznacza to, że o ile w urządzeniu wykorzystano układ przetwornika C/A, to pomięto w nim zdecydowaną większość jego funkcji, implementując je oddzielne poprzez autorskie rozwiązania marki AURALiC.

W ten sposób zastosowano specjalny system rekonstrukcji sygnału zegara, autorskie filtry cyfrowe oraz technologie nadpróbkowania, wykorzystując jedynie precyzyjne elementy przełączające w układzie gotowego przetwornika.

AURALiC Vega G2.2 - front

Przedwzmacniacz w Klasie A z regulacją głośności

AURALiC Vega G2.2 może stać się centrum domowego systemu audio. A to dlatego, że posiada nie tylko zaawansowaną, w pełni analogową regulację głośności, ale także przedwzmacniacz z parą wejść analogowych RCA.

Streamer na pokładzie i cała masa istotnych ulepszeń

Vega G2.2 oferuje funkcjonalność strumieniowania, a do tego wiele innych ulepszeń, jak wejście eARC, czy też pełny zestaw złącz Lightning-Ling oraz wejście dla zegara wzorcowego LEO.

AURALiC Vega G2.2 - tylna ścianka

Cena: 36 800 zł

AURALIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu