Procesor audio Auralic Sirius G2.1

27 stycznia 2021 Sprzęt

Auralic Sirius jest procesorem audio, oznaczonym przez producenta symbolem 2.1 (wersji 2 brak), nawiązującym stylistycznie do pozostałych elementów systemu. Bazuje na procesorach DSP, poprawia i optymalizuje sygnały ze wszystkich źródeł, niezależnie od tego, czy są to pliki o wysokiej rozdzielczości, czy strumienie z gorszego źródła lub formatu.

Siriusa możemy podłączyć do dowolnego przetwornika cyfrowo-analogowego dowolnej marki w celu przejęcia obciążenia związanego z obróbką danych, dzięki czemu nasz DAC otrzymuje - jak zapewnia producent - najczystszy możliwy sygnał cyfrowy pozbawiony niepotrzebnego nalotu i zniekształceń.

Auralic Sirius G2.1 może również kompensować dane pomieszczenie za pomocą 20-pasmowego korektora parametrycznego, umożliwiając optymalizację pod kątem otoczenia.

Procesor audio Auralic Sirius G2.1

Sirius G2.1 został zaopatrzony w bogatą liczbę wejść i wyjść, umożliwiając podłączenie do różnych źródeł cyfrowych i przetworników cyfrowo-analogowych. Zasila go platforma współprzetwarzania AURALiC Proteus G2; której sercem jest układ FPGA Xilinx XC7A200T, wzmocniony przez 512 MB pamięci DDR3. Ten układ FPGA zawiera ponad 200 000 komórek logicznych i 740 segmentów DSP.

W Siriusie zastosowano platformę z dwoma procesorami - AURALiC Tesla G1 obsługuje kontrolę sprzętu, zaś wspomniany Proteus G2 przetwarza dane muzyczne.

Auralic Sirius G2.1 - tylna ścianka

Auralic zadbał nie tylko o protokoły transmisji oraz bez jitterowe układy współpracy ale również wyeliminował niepożądane czynniki fizyczne poprzez odpowiednie rozmieszczenie elementów całego układu, izolacje galwaniczną, obudowę urządzenia czy system amortyzacji zawieszenia całego systemu.

Auralic Sirius G2.1 jest już do kupienia w Polsce, a jego cena wynosi 30 000 zł. Można go przetestować na swoim systemie, wcześniej umawiając się na taki odsłuch z jednym z autoryzowanych dealerów Auralic.

Auralic Sirius G2.1 - wnętrze

Źródło: MIP

AURALIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu