Auralic Aries oraz Altair w wersji G1.1

05 września 2022 Sprzęt

AURALiC aktualizuje swoją podstawową serię urządzeń ARIES G1 i ALTAIR G1 do wersji G1.1. Tym samym oba modele zyskują dwie nowe funkcje.

ARIES G1.1 i ALTAIR G1.1 zostały wyposażone w masywną, satynowo-srebrną, podstawę, zastosowaną w serii G2.1. Poprawia ona ich ogólną estetykę i zapewnia dodatkowe tłumienie wibracji dla lepszej wydajności dźwiękowej. Obie jednostki obsługują teraz AirPlay 2.

Auralic ARIES G1.1 to bezprzewodowy transporter strumieniowy z wyjściem analogowym, który można podłączyć do DAC-a, wzmacniacza lub aktywnych głośników. Dzięki aktualizacji G1.1 można teraz kupić opcję pamięci wewnętrznej, aby przechowywać swoją muzykę w urządzeniu.

Auralic ALTAIR G1.1 ma ulepszony zegar Femto, zapewniający jeszcze wyższy poziom precyzji dla zintegrowanego przetwornika cyfrowo-analogowego, ma ponadto mocniejszy wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

AURALiC ARIES G1.1 i ALTAIR G1.1 będą dostępne w sprzedaży w wybranych sklepach audio w cenie 14 990 zł brutto (dostępność przewidziana jest na koniec września).

Auralic ALTAIR G1.1
Auralic ALTAIR G1.1
Auralic ALTAIR G1.1
Auralic ALTAIR G1.1 - tylna ścianka

***

Lightning to konsekwentnie aktualizowana wewnętrznie platforma do sterowania i strumieniowego przesyłania danych. Przesyłanie strumieniowe Lightning oferuje kilka funkcji, takich jak pamięć podręczna, odtwarzanie i zgrywanie płyt CD oraz bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe do 384 PCM i DSD512.

Aplikacja Lightning DS iOS zapewnia natywną integrację z usługami strumieniowania w wysokiej rozdzielczości, takimi jak Amazon Music, Qobuz i HighResAudio, a także innymi bezstratnymi usługami, takimi jak TIDAL, KKBox i NetEase.

Platforma do przesyłania strumieniowego Lightning obsługuje również TIDAL Connect, Spotify Connect, AirPlay, Bluetooth i działa jako punkt końcowy Roon Ready, zapewniając swobodę dostępu i sterowania muzyką w dowolny sposób.

Jednocześnie w związku ze zmianą linii, producent oferuje użytkownikom starych urządzeń AURALiC Aries możliwość wymiany na modele z serii G1 na specjalnych warunkach. Ilości są ograniczone ze względu na końcówkę serii.

Auralic ARIES G1.1
Auralic ARIES G1.1
Auralic ARIES G1.1 - tylna ścianka
Auralic ARIES G1.1 - tylna ścianka

Więcej informacji u dystrybutora.

AURALIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu