Vega S1 oraz Aries S1 - dwa nowe produkty AURALiC

23 kwietnia 2024 Sprzęt

Auralic prezentuje nową linię produktów sygnowanych literą "S". W jej skład wchodzą dwa nowe urządzenia - VEGA S1 oraz ALTAIR S1, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją streamingu oraz transport cyfrowy.

Przetwornik cyfrowo-analogowy AURALiC VEGA S1

AURALiC Vega S1 to przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją strumieniowania, z analogową regulacją głośności oraz autorskimi rozwiązaniami. Zastosowano w nim zaawansowaną technologię zaczerpniętą z droższych urządzeń marki.

Sercem urządzenia jest nowo opracowana technologia Fusion DAC, która bazuje na autorskim systemie aplikacji układu konwertera cyfrowo-analogowego w taki sposób, że wykorzystywana jest tylko jego kluczowa część.

Dodatkowo, najnowsza AURALiC Vega S1 posiada w pełni analogową regulację głośności, którą znajdziemy we flagowym przetworniku VEGA G2.2. Zastosowano tu tor analogowy oparty na autorskich modułach ORFEO. Nowością z kolei jest funkcja Tone Mode, która pozwala na precyzyjne dostrojenie charakteru brzmienia poprzez regulację poziomu harmonicznych w dźwięku.

AURALiC Vega S1 bazuje na najnowszej platformie Tesla G3, a co za tym idzie, oferuje wszystkie dobrodziejstwa nowych technologii, które AURALiC opracował dla swoich flagowych urządzeń. Mowa tutaj o technologii DMA (Direct Memory Access), DDR (Direct Digital Recording), czy zaawansowanej izolacji galwanicznej pomiędzy poszczególnymi sekcjami urządzenia.

Dodatkowo na pokładzie jest zegar Femto 60s dbający o niski poziom zniekształceń typu jitter. Wszystkie te elementy pracują jako całość i sprawiają, że także sekcja cyfrowa jest w nowym przetworniku, jak zapewnia producent, na najwyższym poziomie.

Przetwornik cyfrowo-analogowy AURALiC VEGA S1 - front

Przetwornik cyfrowo-analogowy AURALiC VEGA S1 - tylna ścianka

Przetwornik cyfrowo-analogowy AURALiC VEGA S1 - wnętrze

Procesor strumieniujący AURALiC Aries S1

Najnowszy AURALiC Aries S1 to, pomimo niewielkich rozmiarów, niezwykle zaawansowane od strony technicznej urządzenie. Także i w tym modelu zastosowano bardzo wydajną platformę obliczeniową Tesla G3. Po raz pierwszy w transporcie cyfrowym w tej klasie cenowej mamy do dyspozycji funkcje znane do tej pory tylko z wyspecjalizowanych urządzeń.

Mowa tutaj o wysokiej jakości resamplerze, precyzyjnym korektorze parametrycznycm, korekcji odległości od kolumn czy kompensacji poziomów głośności. Jednocześnie pierwszy raz w historii całej linii ARIES pojawiła się możliwość obróbki także sygnałów z wejść cyfrowych lub z wejścia USB. Co więcej, urządzenie w pełni wykorzystuje możliwości platformy Tesla G3 tak, aby usunąć jitter z sygnału i zapewnić jego najwyższą jakość w domenie cyfrowej.

AURALiC Aries S1 posiada taką samą formę obudowy, jak Vega S1, co sprawia, że możemy z obu urządzeń stworzyć niezwykle zaawansowane źródło cyfrowe, które na dodatek nie zabierze dużo miejsca. Ponadto, zarówno Vega S1, jak i Aries S1 umożliwiają dodanie zewnętrznego zasilacza S1 Purer Power, który omija wewnętrzne zasilanie w tych urządzeniach i wynosi ich brzmienie na jeszcze wyższy poziom.

Procesor strumieniujący AURALiC Aries S1

Procesor strumieniujący AURALiC Aries S1

Procesor strumieniujący AURALiC Aries S1

AURALiC VEGA S1 i ARIES S1 – szerokie wsparcie dla streamingu

Nowa seria AURALiCa to bardzo dobra propozycja dla wszystkich entuzjastów strumieniowania. Przykładowo Vega S1 posiada, oprócz wejść USB, koaksjalnego oraz optycznych, także złącze Ethernet. Oznacza to, że oferuje obsługę strumieniowana oraz funkcjonalności, jak Apple AirPlay 2, TIDAL Connect, Spotify Connect, radia internetowego i wielu innych platform strumieniujących.

Ponadto Vega S1 korzysta także z oprogramowania Lightning DS, które jest jednym z najbardziej dopracowanych tego typu rozwiązań na rynku. Integruje ono dodatkowo platformy takie, jak Amazon Music Unlimited, TIDAL, Qobuz i wiele innych.

***

Oba urządzenia będą dostępne na przełomie maja i czerwca w cenie 8995 zł.

Źródło: MIP

 

 

 

 

 

 

AURALIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu