MOMENTUM True Wireless 4 - nowe, udoskonalone słuchawki Sennheisera

04 marca 2024 Sprzęt

Po premierze MOMENTUM True Wireless 4 na targach CES 2024 firma Sennheiser wprowadza na rynek kolejne słuchawki douszne. Udoskonalone i wyposażone w rozwiązania, takie jak Snapdragon Sound z bezstratną technologią Qualcomm aptX Lossless, Auracast i trybem ultraniskiego opóźnienia.

Konstrukcja i technologie

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 po wyjęciu z pudełka natychmiast łączą się z cyfrowym otoczeniem za pomocą Bluetooth 5.4. Są zbudowane na platformie Qualcomm S5 Sound Gen 2 z dźwiękiem Snapdragon i obsługą aptX Lossless oraz aptX Adaptive Audio.

Bluetooth LE Audio z LC3 i AURACAST będą dostępne wkrótce w ramach aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Dzięki tym funkcjom MOMENTUM True Wireless 4 są przygotowane na przyszłościowe technologie i zapewniają dźwięk o bardzo niskim opóźnieniu.

Nowy model zapewnia połączenie najnowszych rozwiązań bezprzewodowych z najwyższej jakości hardwarem, integrując technologię Qualcomm RF Front End (RFFE) z przetwornikami TrueResponse firmy Sennheiser.

Ulepszona konstrukcja anteny ma zapewniać wyższą czułość RF, lepszy stosunek sygnału do szumu i dynamiczne przełączanie pomiędzy urządzeniami, szybsze połączenia i jeszcze lepszą ciągłość sygnału w podróży.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4

Akustyka

Układ sześciu mikrofonów poprawia zarówno odbiór głosu, jak i skuteczność systemu adaptacyjnej redukcji szumów, zapewniając szybszą i silniejszą reakcję na hałas otoczenia.

Adaptacyjny korektor monitoruje skład częstotliwości przychodzących strumieni audio, zapewniając bardziej spójny dźwięk zarówno w muzyce, jak i filmach, podcastach czy grach.

Popularne funkcje personalizacji dźwięku, stref dźwięku i kontroli dźwięku zostały przeniesione do nowej generacji sprzętu za pośrednictwem aplikacji Smart Control (iOS i Android).

Zmieniona konstrukcja wkładki dousznej i tunelu akustycznego chroni przed woskowiną. Gładsza charakterystyka wysokich tonów towarzyszy rozbudowanemu basowi i swobodnej wydajności w zakresie średnich tonów, typowej dla audiofilskich słuchawek Sennheisera.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4

Akcesoria

Wraz ze słuchawkami MOMENTUM True Wireless w opakowaniu znajduje się kompleksowy zestaw akcesoriów. Dzięki różnym rozmiarom dołączonych końcówek dousznych i pierścieni, na podstawie sprytnego testu dopasowania wbudowanego w aplikację Smart Control, zapewniają optymalny bas i redukcję szumów.

Czas pracy, ładowanie i wersje kolorystyczne

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 oferują także do 7,5 godziny ciągłego słuchania – z możliwością przedłużenia do 30 godzin za pomocą etui ładującego – oraz funkcję szybkiego ładowania, która zapewnia dodatkową godzinę słuchania po zaledwie 8 minutach podłączenia słuchawek do zasilania.

Etui ładujące ze złączem USB-C oraz zintegrowane bezprzewodowe ładowanie Qi zapewniają szybkie i wygodne ładowanie praktycznie w dowolnym miejscu.

Aby zapewnić maksymalną żywotność baterii, Sennheiser dodał tryb ochrony, który optymalizuje cykle ładowania. Zapewnia to dłuższy czas słuchania z tym samym zestawem słuchawek.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Black Copper, White Silver oraz Black Graphite.

Źródło: Aplauz

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu