Sennheiser MOMENTUM Sport - słuchawki zintegrowane z Polar Flow

11 kwietnia 2024 Sprzęt

Po zaprezentowaniu MOMENTUM Sport na targach CES 2024 Sennheiser wprowadził swoje nowe słuchawki na rynek polski. Model powstał z myślą o osobach regularnie uprawiających sport i oferuje najnowocześniejsze zintegrowane czujniki douszne do pomiaru tętna i temperatury ciała. Są wyposażone w nowy 10-milimetrowy przetwornik.

Sennheiser MOMENTUM Sport łączą w sobie fotopletyzmograficzny (PPG) czujnik tętna i czujnik temperatury ciała, z których każdy może przesyłać kluczowe dane do popularnych aplikacji i urządzeń fitness.

Odczyty temperatury w uchu są również dokładniejsze niż pomiary na nadgarstku. Można zatem monitorować temperaturę swojego ciała z dokładnością +/- 0,3 stopnia Celsjusza, a także obserwować swoje tętno w zakresie od 30 do 220 uderzeń na minutę.

Zintegrowane trójosiowe akcelerometry oraz pojemnościowe czujniki dotykowe i czujniki podczerwieni współdziałają, aby zarządzać odtwarzaniem dźwięku i funkcjami połączeń za pomocą prostych gestów dotknięcia palcem, niezależnie od warunków pogodowych. Na przykład dwukrotne dotknięcie policzka może wstrzymać odtwarzanie, również wtedy, gdy używa się rękawiczek.

Czytaj również nasze testy słuchawek Sennheiser

Sennheiser MOMENTUM Sport - etui

Integracja z Polar Flow i ekosystemami fitness

Sennheiser MOMENTUM Sport łączą się i bezproblemowo integrują się z wieloma popularnymi urządzeniami i aplikacjami sportowymi, takimi jak Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, Strava, Peloton i nie tylko, przekazując zebrane dane o tętnie użytkownika.

Po raz pierwszy w historii użytkownicy produktu innego producenta niż Polar będą mogli cieszyć się pełnym dostępem do możliwości biodetekcji i ekosystemu analizy danych firmy Polar, korzystając z aplikacji Polar Flow do treningów. Obejmuje to dostęp do specjalistycznego śledzenia wydajności, analiz treningowych, inteligentnego coachingu i wskazówek głosowych.

Dane zbierane przez słuchawki, w tym temperatura ciała, są przesyłane w czasie rzeczywistym w celu uzyskania natychmiastowych informacji podczas treningu i przechowywane w celu lepszej analizy po treningu zarówno w aplikacji Polar Flow, jak i w przeglądarce na komputerze.

 

Sennheiser MOMENTUM Sport

Wkrótce po premierze MOMENTUM Sport będą także w pełni zintegrowane z zaawansowanymi danymi śledzenia w zegarku multisportowym Polar Vantage V3. Wystarczy podłączyć MOMENTUM Sport i rozpocząć trening, aby w czasie rzeczywistym przesyłać dane wydajności bezpośrednio do zegarka.

MOMENTUM Sport obsługują także komunikaty treningowe Polar i wskazówki nawigacyjne przesyłane strumieniowo bezpośrednio do ucha podczas treningu.

Fitness Hi-Fi

Sennheiser MOMENTUM Sport łagodzą efekt okluzji za pomocą akustycznego kanału odciążającego, który obejmuje wentylację powietrzem. To radykalnie minimalizuje hałas kroków, oddychania i inne zakłócenia przenoszone przez ciało.

Półotwarta konstrukcja zapewnia również naturalną świadomość otoczenia, dzięki czemu można zachować czujność wobec tego, co dzieje się wokół, z opcjonalnymi trybami przezroczystości, przeciwwiatrowym i trybem adaptacyjnej redukcji szumów.

Sennheiser MOMENTUM Sport

 

MOMENTUM Sport oferują technologię Bluetooth 5.2 oraz obsługę kodeków aptX Adaptive, AAC i SBC. Obsługuje się je gestami oraz za pomocą aplikacji Sennheiser Smart Control (iOS, Android).

Słuchawki są odporne na pot i wodę (klasy IP55), mają obudowę wytrzymałą na wstrząsy i wkładki douszne chroniące przed zatykaniem. Są dostępne w zestawie z wieloma wymiennymi końcówkami dousznymi i zaczepami dousznymi, zapewniającymi spersonalizowane, bezpieczne dopasowanie i wygodę podczas długich sesji treningowych. Większy przetwornik i obudowa są tak ukształtowane, aby dobrze przylegały nawet do średnich i dużych uszu.

Czas pracy

Dołączone solidne etui o stopniu ochrony IP54 pozwala na trzy dodatkowe ładowania słuchawek, wydłużając czas odtwarzania z maksymalnie 6 godzin do 24 godzin bez konieczności sięgania po kabel USB-C lub ładowarkę Qi. Zaledwie 10 minut szybkiego ładowania przez USB może zapewnić do 45 minut odtwarzania w podróży.

Sennheiser MOMENTUM Sport

Źródło: Aplauz

 

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu