Sonos prezentuje nową wersję aplikacji do sterowania systemem audio

25 kwietnia 2024 Sprzęt

Sonos zaprezentował nową wersję swojej aplikacji. Umożliwi zarządzanie playlistami, stacjami radiowymi czy albumami z ponad 100 serwisów streamingowych z poziomu jednej spersonalizowanej strony głównej umożliwiającej szybszy dostęp do przycisków sterowania systemem Sonos.

Nowa wersja aplikacji obsłuży wszystkie dotychczasowe produkty Sonos i będzie dostępna na całym świecie od 7 maja 2024 roku. Użytkownicy będą mogli pobrać aktualizację aplikacji mobilnej S2 oraz korzystać z nowej wersji webowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Zaprojektowana na nowo aplikacja Sonos to:

• Szybszy dostęp do muzyki (i wyjście z aplikacji) - od teraz nie trzeba już przechodzić między kartami – na nowej stronie głównej wszystkie ulubione treści i przyciski sterowania znajdują się w jednym miejscu. Możliwe jest szybkie przejście do ostatnio odtwarzanych zasobów, przeglądanie biblioteki i rekomendacji z preferowanych serwisów

• Personalizacja - nowa aplikacja umożliwia tworzenie spersonalizowanej strony głównej. Ma funkcję przypinania ulubionych treści i serwisów, przesuwania ich, możliwość edytowania lub organizowania według własnych preferencji.

• Wyszukiwanie we wszystkich bibliotekach streamingowych - aplikacja umożliwia wyszukiwanie artystów, utworów, podcastów lub audiobooków we wszystkich preferowanych aplikacjach streamingowych jednocześnie, korzystając z łatwego w obsłudze paska wyszukiwania, który jest zawsze dostępny na stronie głównej.

• Udoskonalone sterowanie systemem - wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu strony głównej, aby łatwo sterować całym systemem i wyświetlić wizualny podgląd treści aktualnie odtwarzanych na każdym urządzeniu, szybko zgrupować głośniki i wybrać idealny poziom głośności z dowolnego miejsca w aplikacji.

Nowa aplikacja internetowa, dostępna z każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej, daje słuchaczom taką samą możliwość łatwego sterowania systemem, co aplikacja mobilna. Aplikacja internetowa zastąpi dotychczasowy pulpit nawigacyjny Sonos i będzie dostępna wraz z nową wersją aplikacji mobilnej 7 maja 2024 r.

Źródło: Sonos

SONOS testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu