Nowe słuchawki Sennheiser z rodziny ACCENTUM

08 maja 2024 Sprzęt

Sennheiser wprowadził do swojego portfolio urządzeń przenośnych słuchawki bezprzewodowe z rodziny ACCENTUM — ACCENTUM True Wireless. Nowe TWS-y oferują charakterystyczną sygnaturę dźwiękową Sennheisera i ergonomiczną konstrukcję.

Przetworniki i konstrukcja

Sennheiser ACCENTUM True Wireless skrywają (produkowane w fabryce Sennheiser w Tullamore) 7-milimetrowe dynamiczne przetworniki True Response, które - jak mówi producent - "odtwarzają mocny i wciągający bas, naturalne średnie i wyraźne wysokie tony".

TWS-y otrzymały zupełnie nową konstrukcję. W ścisłej współpracy z firmą Sonova — czołowym producentem aparatów słuchowych — przeanalizowano tysiące modeli uszu, aby uzyskać "idealną równowagę pomiędzy stabilnością, komfortem i wyrafinowaniem". Rezultatem współpracy jest, jak czytamy w informacji prasowej, "innowacyjny kształt słuchawek".

Czytaj również nasze testy słuchawek Sennheiser

Sennheiser ACCENTUM True Wireless

ANC i aplikacja

W połączeniu z dyskretnym zestawem mikrofonów z kształtowaniem wiązki, ANC redukuje brzęczące zakłócenia o niskiej częstotliwości do szeptu. Hybrydowe tryby ANC i Transparency słuchawek Sennheiser ACCENTUM True Wireless ułatwiają zarządzanie zakłóceniami, umożliwiając słuchanie otoczenia na żądanie za pomocą paneli dotykowych na słuchawkach lub dzięki bezpłatnej aplikacji Sennheiser Smart Control.

W aplikacji użytkownik może zarówno wybrać stopień przezroczystości, jak i dostosować dźwięk za pomocą 5-pasmowego korektora i narzędzia Sound Check – kreatora presetów z przewodnikiem, który można przesłać do chmury, aby uzyskać do niego dostęp na wszystkich urządzeniach z systemem iOS lub Android.

Personalizacja EQ to dopiero początek – obsługiwane przez użytkownika dotykowe panele sterujące umożliwiają zarządzanie multimediami, połączeniami telefonicznymi i asystentami głosowymi.

Sennheiser ACCENTUM True Wireless

Bluetooth i czas pracy

Podłączenie słuchawek Sennheiser ACCENTUM True Wireless do smartfona wykracza poza zarządzanie multimediami i połączeniami, dzięki Bluetooth 5.3. Słuchawki obsługują Bluetooth LE Audio i Auracast. Oprócz obsługi kodeków SBC i AAC wykorzystują także aptX i LC3.

Nowe Sennheisery oferują do 8 godzin pracy baterii na jednym ładowaniu i łącznie 28 godzin z wykorzystaniem etui. Etui magazynuje energię na ponad 2 dodatkowe ładowania słuchawek i obsługuje szybkie 10-minutowe ładowanie przez USB, zapewniając do 1 godziny odtwarzania. W zestawie znajduje się kabel USB-A na USB-C, dzięki któremu zestaw jest niezwykle wydajny.

Sennheiser ACCENTUM True Wireless zostały niedawno laureatami nagrody Red Dot Design.

Sennheiser ACCENTUM True Wireless

Dostępność

Słuchawki mają się pojawić w sprzedaży 21 maja, natomiast w niektórych sklepach będzie można kupić je nieco wcześniej - w przedsprzedaży. Będą dostępne w czarnej lub białej wersji kolorystycznej. W zestawie ze słuchawkami znajdują się cztery rozmiary wkładek dousznych.

Źródło: Aplauz

 

SENNHEISER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu