TMAX45, czyli rozkręć imprezę na maxa głośnikiem Panasonic

28 maja 2024 Sprzęt

Nowy głośnik Panasonica oferuje całkowitą moc wyjściową wynosząca 1000 watów, wbudowane efekty świetlne i dysponuje gniazdem Bluetooth, USB, optycznym, gitarowym i mikrofonowym.

Głośnik nie jest maluchem, który postawimy na szafce w kuchni. Ma 65 cm wysokości, więc raczej dobrze będzie mu w kącie, z którego nagłośni sporej wielkości pomieszczenie. Jego obudowa jest wykończona czarną, matową płytą MDF z ochronnymi listwami i podkładkami pod nóżki. Waży 12 kg i jest łatwy w przenoszeniu.

Panasonic TMAX45 skrywa dwa mocne cyfrowe wzmacniacze, podłączone za pomocą połączenia dwukablowego bi-wire, dwa 16-centymetrowe głośniki niskotonowe i dwa głośniki wysokotonowe, a także dwa porty bass reflex.

Głośnik ma iście imprezową funkcję, a mianowicie oferuje o świetlne show. Może mienić się siedmioma żywymi kolorami, emitować jedenaście wzorów świetlnych, skrywa też dwie lampy stroboskopowe. Cztery z tych wzorów oraz obie lampy pulsują automatycznie w rytm muzyki. 

Czytaj również nasze testy urządzeń Panasonic

Głośnik bezprzewodowy Panasonic TMAX45

Głośnik bezprzewodowy Panasonic TMAX45

Za pomocą Bluetooth z głośnikiem TMAX mogą połączyć się jednocześnie dwa kompatybilne urządzenia smart, co zapewnia płynne przełączanie się między playlistami. Dodatkowe źródła muzyki sparujemy z nim za pomocą wejścia AUX i optycznego. 

Z kolei przy podłączaniu z dodatkowych głośników TMAX45 możemy przypisać jeden z nich do kanału lewego, a drugi do kanału prawego, uzyskując tym samym immersyjny dźwięk stereo. Do tego celu potrzebny jest 3,5 mm kabel audio stereo o długości do 3 metrów.

W odtwarzaniu plików MP3 pomoże gniazdo USB-A, które pełni także funkcję ładowarki*. Panasonic TMAX45 dysponuje ponadto gniazdem do podłączenia gitary oraz mikrofonu wraz z kontrolą echa i łatwym miksowaniem dźwięków. TMAX można również podłączyć do telewizora, używając dołączonego do zestawu kabla optycznego.

Głośnik Panasonic TMAX45 jest już w sprzedaży zarówno w sklepach z elektroniką, jak i na Amazonie.

* Za pomocą kabla do ładowania odpowiedniego dla urządzeń o napięciu do 5v 1A.

Głośnik bezprzewodowy Panasonic TMAX45

Głośnik bezprzewodowy Panasonic TMAX45

Źródło: materiały prasowe

PANASONIC testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu