Klipsch przedstawia system dźwięku Flexus, który powstał we współpracy z marką Onkyo

03 czerwca 2024 Sprzęt

Klipsch wprowadza na rynek system dźwięku Klipsch Flexus Sound System, wspierany przez markę Onkyo. To pierwsza w historii współpraca obu marek. W jego skład wchodzą soundbary Flexus Core 100 i Core 200, bezprzewodowe głośniki surround Flexus Surr 100 i bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100.

Klipsch zaprojektował system Flexus z możliwością rozbudowy "à la carte" z łatwą opcją rozbudowania, obejmującą opcjonalne głośniki surround i subwoofery.

Flexus oferuje nowy pakiet elektroniki. Każdy produkt poddano testom (obejmującym ponad 1000 punktów), opracowanym i przeprowadzonym przez połączone zespoły badawczo-rozwojowe firm Klipsch i Onkyo.

Czytaj również nasze testy urządzeń Klipsch

System dźwięku Klipsch Flexus

System dźwięku Klipsch Flexus

Soundbar Klipsch Flexus Core 100

Podstawowy model 2.1-kanałowego soundbara Flexus Core 100 jest wyposażony w dekodowanie Dolby Atmos i pełną gamę wejść, w tym HDMI eARC, optyczne, USB-C oraz najnowszą łączność bezprzewodową Bluetooth.

Nowa aplikacja Klipsch Connect Plus na urządzenia z systemem iOS i Android zapewnia dostęp do m. in. wyboru wejścia, ustawień EQ, aktualizacji oprogramowania sprzętowego i funkcji.

Soundbar jest niewielki (ma 71 cm długości) i oferuje przetworniki o średnicy 5,7 cm (2,25") oraz dwa wbudowane subwoofery o średnicy 10 cm (4").

Czytaj również nasze testy urządzeń Onkyo

Soundbar Klipsch Flexus Core 100

Soundbar Klipsch Flexus Core 200

Ten 3.1.2-kanałowy soundbar oferuje wszystkie funkcje Core 100, i nie tylko. Klipsch Core 200 o przekątnej 112 cm zapewnia wrażenia Dolby Atmos dzięki dwóm przetwornikom o wysokości 5,7 cm (2,25"), czterem skierowanym do przodu aluminiowym przetwornikom 5,7 cm (2,25”) dostrojonym przez akustyków Klipsch i podwójnym 10 cm (4") wbudowanym subwooferom.

Aby zapewnić lepszą przejrzystość głosu i dialogów przy dowolnej głośności, Core 200 wyposażono w technologię tubową Klipsch dla dedykowanego głośnika wysokotonowego kanału centralnego.

Bezprzewodowe głośniki surround Klipsch Flexus Surr 100

Bezprzewodowe głośniki surround Flexus Surr 100, z pełnozakresowymi przetwornikami o średnicy 7,6 cm (3”) oferują elastyczne opcje rozmieszczenia i montażu na ścianie, pozwalając stworzyć wielokanałowe wrażenia dźwięku przestrzennego.

Każdy głośnik Flexus surround Speaker może być niezależnie podłączony do gniazdka ściennego i zawieszony na ścianie, umieszczony na podstawkach, w regale lub na konsoli za sofą, bez konieczności umieszczania czegokolwiek pomiędzy lub kładzenia na podłodze.

Klipsch Flexus Surr 100

Bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100

Bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100 zapewnia mocny bas o dużej głębi dzięki głośnikowi niskotonowemu z papierową membraną o dużym wychyleniu, bez straty niskiego opóźnienia i muzykalności typowej dla większych subwooferów. 

Kompaktowa, zamknięta konstrukcja pozwala umieścić Flexus Sub 100 w ciasnych przestrzeniach. Modele Flexus Core umożliwiają sparowanie dwóch subwooferów dla większych pomieszczeń i niesamowitych basów.

Technologia Transport firmy Klipsch ułatwia konfigurację i podłączenie produktów Flexus dzięki wstępnie sparowanemu nadajnikowi USB, dołączonemu do głośników surround Flexus i subwooferów Flexus. Umożliwia on modelom Flexus Core szybkie połączenie i rozbudowę systemu, bez skomplikowanych etapów konfiguracji.

Subwoofer Flexus Sub 100

***

Wszystkie modele mają zaokrąglone pionowe krawędzie. Soundbary wyposażono w górne panele o fakturze słojów drewna, metalowe maskownice zakrywające przetworniki skierowane w górę. Przód i boki owinięto tkaniną.

Klipsch Flexus - ceny:

Flexus Core 100: 1699 zł
Flexus Core 200: 2199 zł
Flexus Surr 100: 1299 zł
Flexus Sub 100: 1499 zł

Źródło: Konsbud Hi-Fi

 

KLIPSCH testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu