Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Yasmin Levy powraca do Wrocławia

Yasmin Levy powraca do Wrocławia

Koncerty

Dodano: 13 grudzień 2017

Yasmin Levy zaśpiewa 24 kwietnia w sali Teatralnej Impartu we Wrocławiu. Właścicielka jednego z najpiękniejszych współczesnych głosów przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenie Ethno Jazz Festival. Podczas koncertyu zaprezentuje swój najnowszy projekt pt. "Tango", w którym sięga po klasykę argentyńskiego tańca, utwory Carlosa Gardela i Astora Piazzollli.

Yasmin Levy urodziła się w Jerozolimie. Od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino – jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych muzycznych tradycji w kulturze żydowskiej.

Debiutancki album Yasmin Levy "Romance & Yasmin" wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejna płyta, "La Juderia", przyniosząca unikalne połączenie ladino i flamenco, stała się inspiracją dla stylu artystki, w którym żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Yasmin Levy koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych m.in.: WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie, a także w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jako jedna z nielicznych artystek przez trzy lata z rzędu była wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music takich jak Mariza i Buika.

Źródło: WrockFest

Koncerty

kwiecień

24

wtorek

Yasmin Levy - Wrocław

Gdzie: B.F.Impart, ul. Mazowiecka 17
Godz.: 19:30
Bilety:

- 200 zł: I miejsca
- 150 zł: II miejsca
- 120 zł: III miejsca
- 90 zł: miejsca stojące

Do kupienia w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl;
rezerwacje: bilety@o2.pl.

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio