Yasmin Levy powraca do Wrocławia

Koncerty

Yasmin Levy zaśpiewa 24 kwietnia w sali Teatralnej Impartu we Wrocławiu. Właścicielka jednego z najpiękniejszych współczesnych głosów przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenie Ethno Jazz Festival. Podczas koncertyu zaprezentuje swój najnowszy projekt pt. "Tango", w którym sięga po klasykę argentyńskiego tańca, utwory Carlosa Gardela i Astora Piazzollli.

Dodano: 13 grudzień 2017

Yasmin Levy urodziła się w Jerozolimie. Od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino – jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpanskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych muzycznych tradycji w kulturze żydowskiej.

Debiutancki album Yasmin Levy "Romance & Yasmin" wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejna płyta, "La Juderia", przyniosząca unikalne połączenie ladino i flamenco, stała się inspiracją dla stylu artystki, w którym żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Yasmin Levy koncertuje na całym świecie. Wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach i podczas wielu wydarzeń kulturalnych m.in.: WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona oraz na noworocznym koncercie BBC w Londynie, a także w jednym z najsłynniejszych miejsc koncertowych na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jako jedna z nielicznych artystek przez trzy lata z rzędu była wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards. Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music takich jak Mariza i Buika.

Źródło: WrockFest

Koncerty

kwiecień

24

wtorek

Gdzie: B.F.Impart, ul. Mazowiecka 17
Godz.: 19:30
Bilety:

- 200 zł: I miejsca
- 150 zł: II miejsca
- 120 zł: III miejsca
- 90 zł: miejsca stojące

Do kupienia w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl;
rezerwacje: bilety@o2.pl.

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj