Avishai Cohen Trio we wrocławskim Imparcie

Koncerty

W czwarek 9 maja w sali teatralnej wrocławskiego Impartu wystąpi jeden z najważniejszych muzyków jazzowych naszych czasów - Avishai Cohen. Artysta, w ramach swojego trio, zaprezentuje przede wszystkim materiał ze swojego najnowszego albumu pt. "1970".

Dodano: 5 styczeń 2019

Avishai Cohen to geniusz kontrabasu, jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock i Bobby McFerrin. Magazyn "Down Beat" nazwał go "wizjonerem gatunku" i "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary".

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą – w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone u boku słynnego lidera sprawiły, że o kontrabasiście zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą Avishai Cohen zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Cohen nagrywał lub występował ponadto z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobbym McFerrinem, Herbiem Hancockiem, Paquito D`Riverą, Danilo Perezem.

Rok 1998 był rokiem, w którym Avishai Cohen wydał pierwsze autorskie nagrania pod własnym nazwiskiem. Od tego czasu nagrał kilkanaście albumów i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Oprócz tego, że gra na kontrabasie, dodatkowo śpiewa, co dodatkowo czyni jego twórczość wyjątkową.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Avishai Cohen (kontrabasbas), Elchin Shirinov (fortepian), Noam David (perkusja)

Źródło: Ethnojazz.pl

Koncerty

maj

09

czwartek

Gdzie: Impart, ul. Mazowiecka 17

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie: 180 zł/135 zł/100 zł/70 zł do kupienia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl i www.empikbilety.pl; rezerwacje: bilety@o2.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj