Avishai Cohen Trio we wrocławskim Imparcie

05 stycznia 2019 Koncerty

W czwarek 9 maja w sali teatralnej wrocławskiego Impartu wystąpi jeden z najważniejszych muzyków jazzowych naszych czasów - Avishai Cohen. Artysta, w ramach swojego trio, zaprezentuje przede wszystkim materiał ze swojego najnowszego albumu pt. "1970".

Avishai Cohen to geniusz kontrabasu, jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock i Bobby McFerrin. Magazyn "Down Beat" nazwał go "wizjonerem gatunku" i "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary".

Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą – w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone u boku słynnego lidera sprawiły, że o kontrabasiście zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą Avishai Cohen zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Cohen nagrywał lub występował ponadto z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobbym McFerrinem, Herbiem Hancockiem, Paquito D`Riverą, Danilo Perezem.

Rok 1998 był rokiem, w którym Avishai Cohen wydał pierwsze autorskie nagrania pod własnym nazwiskiem. Od tego czasu nagrał kilkanaście albumów i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Oprócz tego, że gra na kontrabasie, dodatkowo śpiewa, co dodatkowo czyni jego twórczość wyjątkową.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Avishai Cohen (kontrabasbas), Elchin Shirinov (fortepian), Noam David (perkusja)

Źródło: Ethnojazz.pl

Koncerty
09
Avishai Cohen Trio - Wrocław
Maj /
 Wrocław

Gdzie: Impart, ul. Mazowiecka 17

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie: 180 zł/135 zł/100 zł/70 zł do kupienia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl i www.empikbilety.pl; rezerwacje: bilety@o2.pl

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu