Stacey Kent w maju w warszawskim Teatrze ROMA

12 kwietnia 2019 Koncerty

W maju czeka nas koncert absolutnej megagwiazdy jazzowej wokalistyki. Do Warszawy przyjeżdża bowiem Stacey Kent - artystka wytwórni Blue Note i laureatka prestiżowych nagród.

Stacey Kent urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale karierę rozpoczęła w Anglii, gdzie związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem – zarówno artystycznie, jak i prywatnie. Wraz z publikacją jej pierwszego solowego albumu "Close Your Eyes" w 1997 krytycy ogłosili narodziny nowej gwiazdy jazzu o czystym, urzekającym głosie. Chwalili jej umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalną estetykę łączącą wrażliwość i wyrafinowanie.

Stacey Kent ugruntowała swoja pozycję jako jedna z najjaśniejszych gwiazd jazzu nowego stulecia: wybrano ją najlepszą wokalistką jazzową British Jazz Awards 2001 oraz BBC Jazz Awards 2002. Jeszcze większy sukces nadszedł wraz z wydaniem jesienią 2007 roku szóstego albumu artystki "Breakfast On the Morning Tram" (pierwszego pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note), który niemal od razu sprzedał się w liczbie 300 000 egzemplarzy. We Francji album pobił rekord - 150 000 CD to jeden z najlepszych wyników sprzedaży jazzowej płyty w tym kraju. Artystka odbyła wówczas triumfalną trasę koncertową. Wiosną 2009 roku Stacey Kent została uhonorowana orderem narodowym Ordre des Arts et des Lettres przyznawanym przez francuskiego ministra kultury.

Stacey Kent

"Ma styl porównywalny do największych - do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę" – powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami i uzyskiwały prestiżowe nagrody - m.in. BBC Jazz Awards i British Jazz Award.

Najnowszy album wokalistki zatytułowany I Know I dream to wybór 12 wspaniałych utworów. Oprócz znanych standardów usłyszymy kilka całkiem nowych kompozycji autorstwa Jima Tomlinsona, które Stacey Kent wykonuje z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. 

Źródło: Teatr ROMA

Koncerty
14
Stacey Kent - Warszawa
Maj /
 Warszawa

Gdzie: Teatr Muzyczny ROMA, ul. Nowogrodzka 49

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 140 zł/160 zł do kupienia na stronie www.bilety.teatrroma.pl

 

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu