Stacey Kent w maju w warszawskim Teatrze ROMA

Koncerty

W maju czeka nas koncert absolutnej megagwiazdy jazzowej wokalistyki. Do Warszawy przyjeżdża bowiem Stacey Kent - artystka wytwórni Blue Note i laureatka prestiżowych nagród.

Dodano: 12 kwiecień 2019

Stacey Kent urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale karierę rozpoczęła w Anglii, gdzie związała się z saksofonistą Jimem Tomlinsonem – zarówno artystycznie, jak i prywatnie. Wraz z publikacją jej pierwszego solowego albumu "Close Your Eyes" w 1997 krytycy ogłosili narodziny nowej gwiazdy jazzu o czystym, urzekającym głosie. Chwalili jej umiejętność nieskazitelnego frazowania i niepowtarzalną estetykę łączącą wrażliwość i wyrafinowanie.

Stacey Kent ugruntowała swoja pozycję jako jedna z najjaśniejszych gwiazd jazzu nowego stulecia: wybrano ją najlepszą wokalistką jazzową British Jazz Awards 2001 oraz BBC Jazz Awards 2002. Jeszcze większy sukces nadszedł wraz z wydaniem jesienią 2007 roku szóstego albumu artystki "Breakfast On the Morning Tram" (pierwszego pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note), który niemal od razu sprzedał się w liczbie 300 000 egzemplarzy. We Francji album pobił rekord - 150 000 CD to jeden z najlepszych wyników sprzedaży jazzowej płyty w tym kraju. Artystka odbyła wówczas triumfalną trasę koncertową. Wiosną 2009 roku Stacey Kent została uhonorowana orderem narodowym Ordre des Arts et des Lettres przyznawanym przez francuskiego ministra kultury.

Stacey Kent

"Ma styl porównywalny do największych - do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę" – powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami i uzyskiwały prestiżowe nagrody - m.in. BBC Jazz Awards i British Jazz Award.

Najnowszy album wokalistki zatytułowany I Know I dream to wybór 12 wspaniałych utworów. Oprócz znanych standardów usłyszymy kilka całkiem nowych kompozycji autorstwa Jima Tomlinsona, które Stacey Kent wykonuje z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. 

Źródło: Teatr ROMA

Koncerty

maj

14

wtorek

Gdzie: Teatr Muzyczny ROMA, ul. Nowogrodzka 49

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 140 zł/160 zł do kupienia na stronie www.bilety.teatrroma.pl

 

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj