Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce już jutro

25 sierpnia 2023 Koncerty

Na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi niemniej legendarny Andrea Bocelli. Od jego koncertu dzielą nas godziny. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej na tej sportowej arenie w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w naszym kraju.

Stadion Śląski w Chorzowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren sportowych w naszym kraju. Po wieloletniej przebudowie, na nowo otwarty w październiku 2017 roku, stał się największym stadionem w Polsce, mogącym pomieścić widownię koncertową w liczbie 85 000 osób. To także narodowa arena lekkoatletyczna.

Andrea Bocelli swoim koncertem w tym miejscu już w najbliższą sobotę z pewnością zapisze się w historii stadionu jako jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki i na zawsze stanie się legendą tego miejsca. Jego występ będzie pierwszym koncertem klasycznym na tym obiekcie.

Scena na płycie stadionu już stoi, a była budowana od zeszłego piątku. Trwa ustawianie ponad 10 tysięcy krzesełek. Zainstalowanych zostanie także około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie.

Dogłośnione zostaną pola bliskie i średnie przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro są najwyższej klasy, takich marek jak Schoeps, AKG czy DPA w ilości przekraczającej 100 sztuk.

Czytaj również: Andrea Bocelli wraca do Krakowa. Koncert w listopadzie 2024

Wszystko wskazuje na to, że chorzowski stadion będzie zapełniony publicznością z całej Polski. Do tej pory największym biletowanym występem Andrei Bocellego w naszym kraju był ubiegłoroczny warszawski występ artysty na PGE Narodowym. Od soboty palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji przejmie Stadion Śląski.

Do Andrei Bocellego należy także spektakularne osiągnięcie w postaci trzeciego co do wielkości niebiletowanego koncertu w historii Polski. Na Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2017 roku występ włoskiego tenora obserwowało ponad 200 tysięcy osób.

Początek koncertu o godzinie 20:00. Bramy stadionu zostaną otwarte już dwie godziny wcześniej. Maestro pojawi się na scenie w towarzystwie dyrygenta Carla Berniniego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Gośćmi specjalnymi włoskiego tenora będą: Maria Aleida – artystka operowa, Ilaria della Bidia – wokalistka pop oraz Andrea Griminelli – flecista. Wystąpi takżę para tancerzy: Angelica Gismondo i  Tommaso Stanzani.

Ostatnie wejściówki dostępne są na www.bilestserwis.pl. 

Źródło: MJM Prestige

 

Koncerty
26
Andrea Bocelli - Chorzów
Sierpień /
 Polska

Gdzie: Stadion Śląski, ul.  Katowicka 10

Godz.:
18:00 - otwarcie bram
20:00 - rozpoczęcie koncertu

Bilety: w cenie od 255 zł do 150 zł do kupienia na www.bilestserwis.pl

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu