"For Warsaw with love": Michał Urbaniak nagrywa płytę dla Warszawy

Premiery

W piątek 26 lipca, w ramach corocznego cyklu Pamiętamy'44 i obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ukaże się płyta Michała Urbaniaka "For Warsaw with love". Gościnnie wystąpili na niej m.in. Marcus Miller i David Gilmour.

Dodano: 9 lipiec 2019

"For Warsaw with love" zawiera 12 utworów obejmujących bliskie autorowi gatunki muzyczne: jazz, blues czy hip-hop. Na płycie będzie można usłyszeć kompozycje autora, a także jego interpretacje utworów Theloniousa Monka czy Billa Evansa i Milesa Davisa. Na płycie usłyszymy wybitnych muzyków, m.in. basistę Marcusa Millera, gitarzystę Davida Gilmour, trębacza Michaela Patchesa Stewarta czy perkusistę Lenny'ego White'a.

"For Warsaw with love" to moja muzyczna podróż z bagażem miłości do czarnych twórców jazzu, bluesa i hip-hopu, groove i rytmu, ludzi i miast, z dedykacją dla tych, których już nie ma i dla tych, którzy jeszcze są i będą... - mówi Michał Urbaniak".

Źródło: Smile PR

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj