RÓŻNI WYKONAWCY Johnny Cash: Forever Words

Johnny Cash: Forever Words
Wykonanie
Nagranie

Album "Johnny Cash: Forever Words" jest muzycznym dopełnieniem bestsellerowej książki "Forever Words: The Unknown Poems" - tomu niepublikowanych wcześniej poezji legendy muzyki country.

Jak mówi jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia, jego syn, John Carter Cash, wybór artysty dla każdej z szesnastu piosenek to była sprawa serca. Wybierał tych, których osobista historia w jakiś sposób była związana z jego ojcem. Połączenie często dość odległych stylistycznie nagrań nie było łatwe, ale muzyka zawarta na płycie broni się sama.

Otwierający zestaw "Johnny Cash: Forever Words" utwór "Forever/I Still Miss Someone" wykonuje dwójka najbliższych przyjaciół artysty: Kris Kristofferson recytujący ostatni napisany przez Casha wiersz i akompaniujący mu na gitarze Willie Nelson. Piosenka "To June This Morning" w wykonaniu małżeństwa muzyków country Ruston Kelly i Kacey Musgraves powstała na podstawie listu napisanego przez Casha do swojej żony.

Kolejnym momentem na płycie, dającym powód do wzruszenia, jest utwór "You Never Knew My Mind", którą Chris Cornell przygotował do poezji Johnny`ego Casha. Było to prawdopodobnie ostatnie nagranie, jakie zrealizował lider Soundgarden. Na albumie usłyszymy również najstarszą córkę artysty, Rosanne Cash, w piosence "The Walking Wounded".

To jednak nie koniec atrakcji, bo swój hołd dla mistrza składają także: Brad Paisley, John Mellencamp, Carlene Carter, Elvis Costello, T Bone Burnett, Robert Glasper i The Jayhawks. Słowa Johnny'ego Casha rozkwitły na nowo.

Grzegorz Dusza
WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu