Johnny Cash: Forever Words

RÓŻNI WYKONAWCY
Johnny Cash: Forever Words

Piosenka autorska

  • Wykonanie
  • Nagranie

Album "Johnny Cash: Forever Words" jest muzycznym dopełnieniem bestsellerowej książki "Forever Words: The Unknown Poems" - tomu niepublikowanych wcześniej poezji legendy muzyki country.

Jak mówi jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia, jego syn, John Carter Cash, wybór artysty dla każdej z szesnastu piosenek to była sprawa serca. Wybierał tych, których osobista historia w jakiś sposób była związana z jego ojcem. Połączenie często dość odległych stylistycznie nagrań nie było łatwe, ale muzyka zawarta na płycie broni się sama.

Otwierający zestaw "Johnny Cash: Forever Words" utwór "Forever/I Still Miss Someone" wykonuje dwójka najbliższych przyjaciół artysty: Kris Kristofferson recytujący ostatni napisany przez Casha wiersz i akompaniujący mu na gitarze Willie Nelson. Piosenka "To June This Morning" w wykonaniu małżeństwa muzyków country Ruston Kelly i Kacey Musgraves powstała na podstawie listu napisanego przez Casha do swojej żony.

Kolejnym momentem na płycie, dającym powód do wzruszenia, jest utwór "You Never Knew My Mind", którą Chris Cornell przygotował do poezji Johnny`ego Casha. Było to prawdopodobnie ostatnie nagranie, jakie zrealizował lider Soundgarden. Na albumie usłyszymy również najstarszą córkę artysty, Rosanne Cash, w piosence "The Walking Wounded".

To jednak nie koniec atrakcji, bo swój hołd dla mistrza składają także: Brad Paisley, John Mellencamp, Carlene Carter, Elvis Costello, T Bone Burnett, Robert Glasper i The Jayhawks. Słowa Johnny'ego Casha rozkwitły na nowo.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj