Nowa tradycja

RÓŻNI WYKONAWCY
Nowa tradycja

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie
"Nowa Tradycja" to festiwal organizowany przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej od 1998 roku, w założeniu mający promować młodych artystów poszukujących inspiracji w rodzimej kulturze ludowej. Jego niezwykle istotną cechą jest brak kategorii wykonawczych.

Na jednej scenie prezentują się zespoły rekonstruujące dawne wiejskie sposoby muzykowania, wykonawcy uprawiający muzykę klezmerską, jazzową czy rockową. Ten album ma pokazać najciekawsze zjawiska i trendy, jakie pojawiły się podczas dotychczasowych edycji festiwalu.

Wśród jego laureatów są mające na koncie międzynarodowe sukcesy The Cracow Klezmer Band i Kapela Ze Wsi Warszawa oraz zespoły zdobywające coraz większe uznanie w kraju: Chudoba, Lautari, Tołhaje, Dikanda, Psio Crew, Klezzmates i Nina Stiller.


Grzegorz Dusza

POLSKIE RADIO
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj