Muzyka i słowa

STANISŁAW SOYKA
Muzyka i słowa

Pop / jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

W swojej karierze Stanisław Soyka śpiewał jazz, soul, rock, pop i poezję, ale za każdym razem potrafił nadać muzyce piętno własnego stylu. Tym razem zaproponował w pełni autorski album, co podkreślać ma jego tytuł - "Muzyka i słowa".

Ta płyta stanowi prawdziwe i szczere wyznanie blisko sześćdziesięcioletniego artysty. Jak zaznacza, zależało mu, by jego muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. W "Ławeczce- bajeczce" zaprasza nas, by usiąść wspólnie na muzycznej ławeczce i zwyczajnie zadumać się nad życiem.

Stanisław Soyka śpiewa o swoim ukochanym, choć nie rodzinnym mieście Warszawie ("Lubię wracać do Warszawy"), przedstawia niewysłany list do swoich rodziców ("Matulu, Tatulu"), śpiewa o swojej trosce nad dorosłymi już dziećmi ("Przyszedł czas na zmiany"), każe wsłuchać się w ciszę ("Ciszy nie unikaj"). Sam autor z przymrużeniem oka mówi o tym albumie "folkowy”.

Piosenki pisał z gitarą, a do ich powstania zainspirowała go podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie mógł poczuć klimat Festiwalu Woodstock i poznać miejsca,w których przebywał Bob Dylan. Warto podkreślić naturalne i żywe brzmienie nagrań nawiązujące do klasyki rhythm'n'blues i reggae. Świetną robotę zrobiła sekcja dęta Gralak-Korecki. Takie brzmienie stanowi idealną oprawę dla głosu Staszka - niezmiennie ciepłego, kojącego, wciągającego.

Grzegorz Dusza
Universal

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj