Siesta Festival & Siesta w drodze 2019


Siesta Festival & Siesta w drodze 2019

  • Wykonanie
  • Nagranie

IX Siesta Festival towarzyszy album zawierający nagrania festiwalowych artystów, jak i prezentowanych w niedzielne popołudnie w Trójce. Zestaw szesnastu piosenek świata otwiera wokalistka z Mozambiku, Selma Uamusse, w radosnej, nasyconej rytmem afrobeatu piosence "Baila Maria".

Przebojowej, wpadającej w ucho melodii towarzyszy mocny bas, liczne instrumenty perkusyjne, gitary i porywająca sekcja instrumentów dętych. To świetny przykład atrakcyjnej, popularnej muzyki Czarnego Lądu. Inna gwiazda festiwalu, Mayra Andrade, urodziła się w Hawanie, ale wychowała na Wyspach Zielonego Przylądka. Radosne, dynamiczne nagranie "Segredu" pochodzi z jej najnowszej płyty "Manga". Natomiast wspomnieniem sprzed dziesięciu lat jest hit "Storia, Storia", tytułowy utwór z jej sztandarowego albumu.

Z Cabo Verde przyleciała do Gdańska Lucibela śpiewająca w tradycyjnym stylu nawiązującym do nagrań znanych z repertuaru legendarnej Cesarii Evory. Słynny pieśniarz fado, Marco Rodrigues, znany bywalcom Cafe Luso w Lizbonie, wykonuje na tej kompilacji dwa utwory utrzymane w klasycznym stylu, wzbogacone o brzmienie akordeonu. Atrakcją albumu są nagrania Brazylijczyka Marcio Faraco, który w lekki rytm bossa novy umiejętnie wplata motywy jazzowe i francuski chanson. Moją faworytką jest jednak zmysłowa Ana Moura.

Marek Dusza
Universal Music Polska

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj