Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ANIA RUSOWICZ

Przebudzenie

Przebudzenie

Wykonanie

Nagranie

Ania Rusowicz, córka pierwszej pary polskiego bigbitu – Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy – potrzebowała więcej czasu, by stworzyć kolejny album. Od wydania ciepło przyjętej płyty "Genesis" upłynęło bowiem blisko 6 lat. Tę lukę wypełnił krążek firmowany jako Nixes z muzyką syntezatorową, daleko odchodzącą od jej bigbitowych zainteresowań.

Jak sama Ania Rusowicz mówi, musiało nastąpić w niej tytułowe przebudzenie. Impulsem stała się podróż do Nowego Orleanu – kolebki bluesa, rock'n'rolla i jazzu. Klimat tego miasta znalazł odzwierciedlenie w jej nowych piosenkach, Płytę wyprodukowała samodzielnie, nadając jej vintage’owe brzmienie. Wiele utworów przypomina te nagrywane w latach 60. przez Czesława Niemena i grupę Akwarele.

Rhythm'n'blusowo brzmią na "Przebudzeniu" gitary, smaczku dodaje udział sekcji dętej, jakby żywcem wyjętej z tamtych czasów. Piosenki rozsadza energia potęgowana przez solówki grane na instrumentach dętych. To one prowadzą linie melodyczne i nadają klimat piosenkom.

Choć muzycznie album "Przebudzenie" jest osadzony o kilka dekad wstecz, to teksty opowiadają o sprawach jak najbardziej współczesnych. Ania Rusowicz śpiewa o sytuacjach z życia wziętych, silnie podkreśla w nich swoją proekologiczną postawę.

Grzegorz Dusza
Agora

INNE PŁYTY AUTORA
Genesis
Pop
Genesis

Za swój debiut "Mój Big Bit” Ania Rusowicz otrzymała aż cztery Fryderyki w kategoriach: Album Roku, Wokalistka Roku, Produkcja Roku oraz Debiut Roku. Tak mocnego wejścia w muzyczny rynek nie było w Polsce od dawna.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu