LEONARD COHEN

Thanks for the Dance

Thanks for the Dance

Wykonanie

Nagranie

Trzy lata po śmierci Leonarda Cohena i ukazaniu się pożegnalnego albumu "You Want It Darker" do fanów tego niezwykłego artysty trafił właśnie krążek z premierowym materiałem.

Ze szkiców i recytacji, które pozostały po sesji do ostatniej płyty, jego syn Adam Cohen przygotował materiał zawarty na "Thanks for the Dance". Jak sam zaznacza, chciał, by ojciec po raz ostatni przemówił do swoich słuchaczy i przyjaciół.

W realizację włączyło się całe grono muzyków: hiszpański lutnista Javier Mas, Damien Rice, Leslie Feist, Jennifer Warnes, Beck, Richard Parry z Arcade Fire, Aaron Dessner z The National, pianista Dustin O'Halloran, chóry Cantus Domus i Shaar Hashomayim oraz Daniel Lanois.

Pożegnanie okazało się godne wielkiej spuścizny mistrza poetyckiej ballady. Podobnie jak na ostatnich płytach Leonarda Cohena, piosenki są wywarzone, ujmują ciepłem i nostalgią. Akompaniament pełni tu rolę ambientowego tła.

Sam mistrz głównie recytuje tekst, ale te jego recytacje są bardzo śpiewne, sugerują melodykę utworu. W jego zachrypniętym barytonie słychać lata życiowych doświadczeń, zmęczenie, ale i wewnętrzny spokój. Słuchając, ma się wrażenie, jakby Leonard Cohen przemawiał do nas prosto z nieba, gdzie z pewnością trafił. Jego muzyka pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Grzegorz Dusza
Sony

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu