KRZYSZTOF KRAWCZYK

Po prostu Krawczyk – antologia przebojów

Po prostu Krawczyk – antologia przebojów

Wykonanie

Nagranie

Twórczość Krzysztofa Krawczyka obejmuje tak wiele utworów, które na trwale wpisały się w naszą pamięć, że wybór tych kilku najważniejszych był sporym wyzwaniem. Jak wspomina jego wieloletni menadżer i przyjaciel Andrzej Kosmala, Krzysztof nigdy nie szedł na łatwiznę, nie chciał śpiewać całe życie jednej piosenki, wciąż szukał wyzwań.

Składanka 12 utworów obejmuje jego wielkie przeboje lat 70. i 80., jak żartobliwy "Parostatek" z tekstem satyryka Tadeusza Drozdy, "Za tobą pójdę jak na bal", "To co dał nam świat" i "Rysunek na szkle". Z Edytą Bartosiewicz stworzył wspaniały duet w "Trudno tak (razem być ze sobą)". W 2001 roku wielkim powodzeniem cieszyła się piosenka "Mój przyjacielu" z albumu zrealizowanego z Goranem Bregovicem.

Z Rodem Stewartem wirtualnie Krzysztof Krawczyk zaśpiewał standard "Don’t Get Around Much Anymore". Wydawnictwo zawiera także trzy premierowe utwory. "Zapomniałem" powstał we współpracy z Tomaszem Luberem, lekarzem pod którego opiekę wokalista trafił po wypadku samochodowym w 1988 r., a jednocześnie członkiem grupy Żuki.

Do "Pokochać świat" i "Cierpliwie żyj, aby żyć" Krzysztof Krawczyk zdążył jeszcze nagrać swoje ścieżki, a piosenki miały trafić na wspólną płytę z młodym wokalistą Jarkiem Weberem.

Grzegorz Dusza
Sony Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu