ŁUKASZ PAWLIK

Long-Distance Connections

Long-Distance Connections

Wykonanie

Nagranie

Tylu amerykańskich gwiazd jazzu na płycie polskiego muzyka jeszcze nie było. Trzeba mieć wielką wyobraźnię, żeby ich udział zaplanować, a zdolności organizacyjne i konsekwencję działania, by ich dźwięki nagrywane na trzech kontynentach poskładać w album, który brzmi, jakby był nagrany w Los Angeles przez utytułowany amerykański zespół fusion.

"Long-Distance Connections" to superprodukcja łącząca młodzieńczy entuzjazm z doświadczeniem gwiazd, synteza doskonała sprawdzająca się w przeszłości i owocująca płytami, które weszły do kanonu jazzu. Tak przecież pracowali najwięksi jazzmani, choćby Miles Davis angażujący młodych muzyków. Tyle że tu liderem jest młody polski pianista Łukasz Pawlik, syn laureata Grammy Włodka Pawlika.

Sukces ojca jest drogowskazem i słusznie, bo nie da się wejść do świata wielkiego jazzu bez udziału Amerykanów. Jednak to wkład Łukasza jest decydujący: jego wpadające w ucho kompozycje z wyrazistymi tematami zachęcającymi do błyskotliwych improwizacji, atrakcyjne, trzymające w napięciu aranżacje, wciągająca dramaturgia solówek, wreszcie charyzmatyczne brzmienia: gitarzysty Mike'a Sterna i trębacza Randy'ego Breckera, genialna sekcja rytmiczna z Los Angeles: Tom Kennedy - Dave Weckl, świetny perkusista Gary Novak, grający na perkusjonaliach Phil South z Australii i nasi wspaniali jazzmani, laureaci Grammy: basista Paweł Pańta i perkusista Cezary Konrad oraz saksofoniści: Dawid Główczewski i Szymon Kamykowski. Lider w mistrzowskim stylu gra na fortepianie, syntezatorach, wiolonczeli i korzysta z programowanych sampli. Czyżby to Jazzowa Płyta Roku?

Marek Dusza
Pawlik Relations

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu