PIOTR DAMASIEWICZ INTO THE ROOTS

Watra

Watra

Wykonanie

Nagranie

Watra to wołoska nazwa dużego ogniska, przy którym zbierają się mieszkańcy Karpat, by słuchać opowieści, wspominać, po prostu być razem. "Watra" to tytuł nowego albumu formacji trębacza Piotra Damasiewicza, który łączy jazzowe improwizacje z tradycyjną muzyką i śpiewem góralskim z Beskidu Żywieckiego.

Stamtąd pochodzą muzycy rodziny Rytów, a także trzy śpiewające siostry Krzeszowiak, które wzięły udział w nagraniach. Into The Roots tworzą: trębacz Piotr Damasiewicz, który melodeklamuje i pokrzykuje, kontrabasista Zbigniew Kozera grający także na prymitywnym afrykańskim instrumencie strunowym gumbri i harfie afrykańskiej oraz perkusista Paweł Szpura.

Efektowna, koncertowa premiera albumu "Watra" odbyła się 26 czerwca 2021 r. na Bielskiej Zadymce Jazzowej i był to jeden z najlepszych koncertów festiwalu. Audiofile mieli szczęście odsłuchać album kilka godzin wcześniej w salonie Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej i porozmawiać z artystami.

Muzyka Piotra Damasiewicza fascynuje otwartą formułą, w której muzycy różnych stylów inspirują się wzajemnie, zachwyca naturalnym brzmieniem instrumentów i głosów. Jej medytacyjny charakter zachęca do rozważania istoty muzyki jako wspólnego języka różnych kultur, a rytmem wzbudza emocje. "Watra" to jeden z najciekawszych polskich albumów łączący jazz i folk.

Marek Dusza
L.A.S. Listening and Sounding

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu