ROB LUFT

Dehab Days

Dehab Days

Wykonanie

Nagranie

Luft jest niezwykle utalentowanym reprezentantem młodego pokolenia muzyków angielskich. Jego biegła gra na gitarze stanowi zwartą syntezę najistotniejszych dokonań na tym instrumencie, co nie oznacza, że nie wykształcił on własnego stylu.

Pomysł nagrania niniejszej płyty powstał w Egipcie, w czasie pandemii, gdzie artysta utknął na dłuższy czas. Unikalna przyroda tamtych miejsc wpłynęła niezwykle inspirująco na gitarzystę, który w tamtej aurze nakreślił sobie formę niniejszego albumu.

Większość krążka "Dehab Days" wypełniają kompozycje lidera, ale znalazły się tam również oryginalne interpretacje tak znanych utworów, jak: liryczny "African Flower" Duke’a Ellingtona, melancholijny temat przewodni z filmu "Aphex Twins" czy tradycyjna melodia arabska "Lamma Bada Yatathanna".

Grę dobrze zgranego kwintetu Lufta (gitara, saksofon tenorowy, instrumenty klawiszowe, bas i perkusja) wzbogaca udział zaproszonych gości: trębacz, skrzypaczka, flecista, wokalistka oraz kwartet smyczkowy.

Pierwsza część płyty została utrzymana w radośnie tanecznym nastroju, a towarzyszą jej bogate aranżacje. W drugiej zrobiło się bardziej ludowo i nastrojowo. Wtedy możemy pełniej docenić kunszt wykonawczy samego Lufta, który wypowiada się językiem bogatym stylistycznie, ubarwionym dodatkowo bogatą paletą brzmień.

Cezary Gumiński
Edition Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu