MACIEJ GRZYWACZ Solo

Solo
Wykonanie
Nagranie

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium, Maciej Grzywacz, występował dla fundacji Yehudiego Menuhina Live Music Now. W 2000 r. razem z Krystyną Stańko i Olo Walickim założył formację 058. Nazwa pochodziła od telefonu kierunkowego do Trójmiasta, gdzie muzycy rezydują do dziś.

Najpierw ukazała się jednak płyta "Offshore" nagrana z Olem Walickim i Emilem Kowalskim. Debiut 058 "Do dziesięciu" okazał się wydarzeniem młodej sceny jazzowej. Na następną "Tryby" napisał wszystkie kompozycje. Potem światło dzienne ujrzały nagrania z saksofonistą Wojciechem Staroniewiczem, perkusistą Jackiem Kochanem i basistą Piotrem Lemańczykiem. Wreszcie przyszedł czas na debiut w roli lidera na płycie "Things Never Done" (2006).

Znakomite albumy "Fourth Dimension" z Maciejem Obarą i "Black Wine" tria Grzywacz/Yasushi Nakamura/Clarence Penn ugruntowały pozycję naszego czołowego gitarzysty. Teraz prezentuje wirtuozerię, wyczucie frazy i nastrojów na solowym albumie.

"Solo" otwiera własną kompozycją "A Song". - Wracam do kameralnego brzmienia, cicho, klasycznie, solo - zwierza się gitarzysta. Tej płyty słucham w kółko, bo daje mi ukojenie, porządkuje myśli i pozytywnie nastawia do świata.

Marek Dusza
BLACK WINE RECORDS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu