Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Le Quattro Stagioni

VIVALDI/CARMIGNOLA
Le Quattro Stagioni

Klasyka

Le Quattro Stagioni Koncerty "Cztery pory roku" Antonio Vivaldiego należą do najczęściej nagrywanych dzieł muzyki baroku. Jednak największą sławę zdobyło nagranie dokonane przez skrzypka Giuliano Carmignolę i zespół Sonatori de la Gioiosa Marca, grający na instrumentach z epoki.

Rejestracji dokonano w marcu i październiku 1992 r. w kościele św. Marcina w Treviso na magnetofonie Telefunkena M15. Jakość nagrania, a przede wszystkim ekspresyjna i perfekcyjna interpretacja, szybko przysporzyły sławy wydawnictwu szwajcarskiej wytwórni Divox.

Amerykański magazyn "In Tune" zaliczył album do dziesięciu największych nagrań XX wieku. Francuski recenzent "Le Figaro" uznał to wykonanie za jedno z dwóch najlepszych, jakie kiedykolwiek wydano na płytach.

Nie dziwi, że na fali zainteresowania czarną płytą, Divox zdecydował się na wydanie nagrania na audiofilskim 180-gramowym winylu w pięknej, rozkładanej obwolucie z licznymi komentarzami w środku. Masteringu i transferu na matrycę tłoczącą płyty dokonano z analogowej taśmy matki w firmie AcoustTech Mastering w Kalifornii.

Płytę "Le Quattro Stagioni" wytłoczono w Niemczech. Tym samym przenieśliśmy się do epoki winyli sprzed czasów cyfrowych. Jeśli dodać, że Włosi nasycili dzieło emocjami, wykonując je przy tym z wyjątkową elegancją, mamy obowiązkową pozycję na półce melomana.

Marek Dusza
DIVOX ANTIQUA/CMD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio