Le Quattro Stagioni

VIVALDI/CARMIGNOLA
Le Quattro Stagioni

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Le Quattro Stagioni Koncerty "Cztery pory roku" Antonio Vivaldiego należą do najczęściej nagrywanych dzieł muzyki baroku. Jednak największą sławę zdobyło nagranie dokonane przez skrzypka Giuliano Carmignolę i zespół Sonatori de la Gioiosa Marca, grający na instrumentach z epoki.

Rejestracji dokonano w marcu i październiku 1992 r. w kościele św. Marcina w Treviso na magnetofonie Telefunkena M15. Jakość nagrania, a przede wszystkim ekspresyjna i perfekcyjna interpretacja, szybko przysporzyły sławy wydawnictwu szwajcarskiej wytwórni Divox.

Amerykański magazyn "In Tune" zaliczył album do dziesięciu największych nagrań XX wieku. Francuski recenzent "Le Figaro" uznał to wykonanie za jedno z dwóch najlepszych, jakie kiedykolwiek wydano na płytach.

Nie dziwi, że na fali zainteresowania czarną płytą, Divox zdecydował się na wydanie nagrania na audiofilskim 180-gramowym winylu w pięknej, rozkładanej obwolucie z licznymi komentarzami w środku. Masteringu i transferu na matrycę tłoczącą płyty dokonano z analogowej taśmy matki w firmie AcoustTech Mastering w Kalifornii.

Płytę "Le Quattro Stagioni" wytłoczono w Niemczech. Tym samym przenieśliśmy się do epoki winyli sprzed czasów cyfrowych. Jeśli dodać, że Włosi nasycili dzieło emocjami, wykonując je przy tym z wyjątkową elegancją, mamy obowiązkową pozycję na półce melomana.

Marek Dusza
DIVOX ANTIQUA/CMD

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio