Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Debussy & Faure

ROBIN TICCIATI
Debussy & Faure

Klasyka

Brytyjski dyrygent włoskiego pochodzenia Robin Ticciati kierował Szkocką Orkiestrą Kameralną, a w tym roku rozpoczął pięcioletni kontrakt z Deutsches Symphonie-Orchester Berlin. Jest też dyrektorem artystycznym Glyndebourne Festival, kierując wystawianymi tam operami. Był najmłodszym dyrygentem, który kierował orkiestrą w La Scali, zastępując maestro Riccardo Mutiego. W katalogu Linn Records znajdziemy sześć jego nagrań dzieł Berlioza, Schumanna i Haydna.

Orkiestra DSO Berlin nie jest tak sławna jak Berlińscy Filharmonicy, ale istnieje już ponad siedemdziesiąt lat. W latach 1956–1993 była orkiestrą radiową, a kariery rozwijali tu m.in. Lorin Maazel, Riccardo Chailly, Vladimir Askenazy i Kent Nagano.

Po nagraniach symfonii Berlioza, w których Robin Ticciati doskonale podkreślał kolorystykę orkiestry, sięgnięcie po utwory Gabriela Faure i Claude`a Debussy`ego wydaje się naturalną konsekwencją.

Album "Debussy & Faure" otwiera Preludium do opery "Penelope" Faure, najlepszej po Wagnerze - jak pisali krytycy. Dyrygent podkreślił rozmach partytury, ale subtelności i poetyki charakterystycznych dla muzycznych impresjonistów należy szukać w słynnym La Mer, najczęściej wykonywanym dziele symfonicznym Debussy`ego. Nagrania dokonano w berlińskim kościele, wykorzystując naturalną akustykę wnętrza.

Marek Dusza
LINN RECORDS/CMD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio