Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Telemann: Twelve Fantasias for Solo Flute

ASHLEY SOLOMON
Telemann: Twelve Fantasias for Solo Flute

Klasyka

Każdy miłośnik muzyki barokowej musiał trafić na nagrania międzynarodowej formacji Florilegium, nagrywającej dla holenderskiej wytwórni Channel Classics. W portfolio mają ponad dwadzieścia albumów cenionych za precyzyjne, emocjonalne interpretacje i jakość nagrań.

Liderem grupy jest brytyjski flecista Ashley Solomon, który pokusił się o nagranie Dwunastu fantazji na flet solo Georga Philippa Telemanna. Nagrań dokonano w dwóch kościołach w Londynie z wykorzystaniem doskonałej aparatury do rejestracji i edycji w systemie DSD256, choć do recenzji trafiła płyta CD, to brzmi znakomicie.

Za stronę techniczną odpowiadał Jared Sachs - założyciel i szef wytwórni - któremu zawsze udaje się uchwycić ulotną aurę wnętrza, gdzie powstaje muzyka. W przypadku fletu również oddech muzyka jest czynnikiem dającym wyobrażenie o emocjonalnym zaangażowaniu wykonawcy.

Wyobrażam sobie, że Ashley Solomon chętnie by zatańczył ze swoim fletem i tylko groźba, że wtedy oddalałby się lub przybliżał do mikrofonów B&K, powstrzymywała go przed tym. Ale przecież tańczy sama muzyka Telemanna w jego interpretacjach, nasycona radością i naiwną nadzieją, że naprawi świat.

Album "Telemann: Twelve Fantasias for Solo Flute" da nam długie chwile wytchnienia, pobudzi wyobraźnię, a flet w dłoniach Solomona wyda się być niebiańskim instrumentem.

Marek Dusza
CHANNEL CLASSICS/CMD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio