Bizet: Les Pecheurs de Perles

MARIUSZ KWIECIEŃ
Bizet: Les Pecheurs de Perles

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wydana na płytach DVD i Blu-ray opera Georgesa Bizeta "Poławiacze pereł" w inscenizacji The Metropolitan Opera otrzymała nominację w 60. edycji nagród Grammy. Jedną z głównych ról zwierzchnika poławiaczy pereł Zurgi wykonuje baryton Mariusz Kwiecień.

The Metropolitan Orchestra & Chorus dyryguje Gianandrei Noseda, który wraz z solistami i producentem przedstawienia także otrzymał nominację. Wydawnictwo ma mocną konkurencję w postaci nagrań Walerija Giergijewa (Rimsky-Korsakov: The Golden Cockerel) i innej rejestracji The Metropolitan Opera (Berg: Lulu). 28 stycznia będzie już wiadomo, czy Mariusz Kwiecień odebrał pozłacaną statuetkę gramofonu. Ceremonia odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Premiera "Poławiaczy pereł" była transmitowana z Metropolitan Opera do wybranych kin na całym świecie. Ta forma zyskuje coraz większe uznanie wśród rosnącej rzeszy miłośników opery także w Polsce. To dzieło Bizeta znane jest z duetów głównych bohaterów: Zurgi (Mariusz Kwiecień - baryton) i Nadira (Matthew Polenzani - tenor). Już za pierwszy duet na początku I Aktu obaj otrzymali burzę braw od wymagającej, nowojorskiej publiczności. Inscenizacja została przygotowana z rozmachem i została starannie sfilmowana. Ogląda się ją i słucha z przyjemnością.

Cecylia Hofman
ERATO/WARNER CLASSICS

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio