BOMSORI KIM & WARSAW PHILHARMONIC
Wieniawski / Shostakovich
Wieniawski / Shostakovich
Wykonanie
Nagranie

Laureatka konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, gdzie rok temu zajęła drugie miejsce, Bomsori Kim, debiutuje albumem nagranym z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Jacka Kaspszyka. I to debiutuje w wielkim stylu.

Obdarzona niezwykłą urodą i talentem Koreanka ma wpisane w biografię sukcesy w wielu innych prestiżowych konkursach. Warto dodać, że w Poznaniu krytycy przyznali jej swój laur, rekompensując artystce "tylko" drugie miejsce. Obecnie studiuje w nowojorskiej Juilliard of Music, a więc jest ciągle na początku swej wirtuozerskiej drogi. Na swój pierwszy album Bomsori Kim wybrała najwyżej cenione dzieło Henryka Wieniawskiego - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, który nasz wielki kompozytor i skrzypek pisał siedem lat.

Bomsori Kim z właściwą sobie brawurą i subtelnością podkreśliła jego melodyjny charakter. Płynne pociągnięcia smykiem kontrastują z dynamicznymi akcentami. Wydaje się, że Koreanka zakochała się w słowiańskiej duszy Wieniawskiego, bo wykonuje koncert z wielkim uczuciem. Natomiast I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza ma dramatyczny charakter. Po mrocznym wstępie w Nokturnie następuje ekspresyjne Scherzo, a Passacaglię przenika dreszcz grozy znakomicie podkreślony przez orkiestrę. Fenomenalny finał w Burlesque wieńczy zachwycający debiut Koreanki.

Cecylia Hofman
WARNER CLASSICS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu